Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki o zdrowiu

Książki o zdrowiu to najczęściej publikacje naukowe, popularnonaukowe i poradniki. Opisują różne zagadnienia związane z dbaniem o zdrowie, m.in. poprzez dietę, ćwiczenia fizyczne, relaksację, przeciwdziałanie stresowi czy dbanie o relacje międzyludzkie. W naszym asortymencie znajdują się publikacje zaliczane do bestsellerowych serii, w tym Zdrowie z natury, Medycyna holistyczna, Jak być zdrowszym, Lekarz rodzinny czy Apteka babuni.

Zdrowie – książki o dietach

Jednymi z najpopularniejszych książek o zdrowiuporadniki dietetyczne. Przybliżają one zasady zdrowego żywienia i dbania o prawidłową wagę. Czytelnik w trakcie lektury dowiaduje się, jak poszczególne produkty żywieniowe wpływają na zdrowie oraz jakich wartości odżywczych dostarczają do organizmu. Niejedna dietetyczna książka o zdrowiu zawiera przykładowe jadłospisy i przepisy na dania czy desery. Niektóre publikacje podpowiadają, jak dobierać dietę w poszczególnych chorobach.

Książki o zdrowiu psychicznym

Książki o zdrowiu mogą także wyjaśniać, jak dbać o swoją psychikę, aby zapobiegać depresji i innym zaburzeniom. Autorzy pomagają uporać się ze smutkiem, lękiem, złością, zazdrością i innymi trudnymi emocjami. Udzielają również wskazówek, jak przejść przez poszczególne etapy żałoby po śmierci bliskiej osoby czy poradzić sobie ze zdradą.

Książki o zdrowym stylu życia

Wśród książek o zdrowiu znajdują się również publikacje, które promują zdrowy styl życia. Często prezentują holistyczne podejście – zachęcają do tego, aby dbać zarówno o ciało, jak i psychikę. Kładą nacisk m.in. na zdrową dietę, sen, utrzymywanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym, dbanie o relacje międzyludzkie, aktywność fizyczną czy unikanie używek.

Medyczne książki o zdrowiu

Zdrowie jest także tematem wielu podręczników, książek naukowych i popularnonaukowych z zakresu medycyny. Są to publikacje, które przybliżają czytelnikom różne choroby, sposoby ich leczenia oraz zapobiegania im. Wyjaśniają również zasady funkcjonowania organizmu człowieka i wpływ różnych czynników na jego zdrowie i kondycję.

Sprawdź nasz asortyment książek o zdrowiu i znajdź interesującą cię pozycję.

więcej