Komiksy DC

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki i komiksy DC

Komiksy DC to seria komiksów wydawanych od 1935 roku przez amerykańskie wydawnictwo DC Comics. Skrót DC pochodzi od nazwy popularnej serii “Detective Comics”, która następnie stała się częścią oficjalnej nazwy marki. Komiksy DC opowiadają historie znanych na całym świecie superbohaterów takich, jak Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, czy Harley Quinn, stanowiących ikony współczesnej kultury, na których wychowały się całe generacje fanów. Każdego roku przybywają coraz to nowe tytuły, wśród których znajdują się także książki DC, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy serii.

Komiksy DC - cechy szczególne

Komiksy DC cenione są ze względu na ciekawe kreacje bohaterów, wielowątkowość i wartką akcję, która trzyma w napięciu aż do samego końca. Historie przedstawione w komiksach nie są przepełnione przemocą, ani dużą ilością scen brutalnych. Są w tym aspekcie bardzo wyważoną lekturą, po którą mogą sięgnąć zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy. Pomiędzy poszczególnymi superbohaterami, na co dzień żyjącymi w symbiozie, czasem pojawiają się niewielkie konflikty, które dodają uroku konkretnym historiom i czasem wprowadzają do opowieści nieco poczucia humoru i zabawnych dialogów. Uniwersum DC jest przyjemne w odbiorze i nieco mniej mroczne niż komiksy Marvela.

Jaki komiks DC wybrać na początek?

Uznanie wśród początkujących czytelników komiksów DC może zdobyć postać Flasha wyróżniająca się na tle innych superbohaterów nadzwyczajną szybkością i oryginalnym strojem. Warto zacząć od tych części, które przedstawiają tego bohatera we wczesnych latach młodości, kiedy to pracował jako policyjny naukowiec. Batman to kolejna fascynująca postać znana wszystkim z filmu Joker. Z komiksów DC początkujący czytelnik może dowiedzieć się m.in. jak to się stało, że Bruce Wayne postanowił zostać Batmanem. Historii o Batmanie wśród komiksów DC jest jednak znacznie więcej, co pozwala poszerzać wiedzę o tej postaci.

Zapoznaj się z naszym asortymentem komiksów D! Wybierz dla siebie najbardziej inspirującą lekturę i daj się wciągnąć w tajemnicze i pełne emocji uniwersum superbohaterów!

więcej