Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Producent
  • więcej
Typ drukarki
  • więcej
Maksymalna rozdzielczość w DPI
  • więcej
Maksymalna prędkość druku str min
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Dominujący kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
  • więcej
Ocena
Cena

Drukarki

Drukarki kojarzą się z pracą biurową, ale nie jest to ich jedyne przeznaczenie. W zależności od zastosowania stosuje się urządzenia korzystające m.in. z technologii druku atramentowego czy laserowego. Na rynku znajdziemy sprzęty dedykowane konkretnym zadaniom, jak i urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone do uniwersalnej pracy. W naszym asortymencie znajdują się drukarki takich marek, jak Canon, Epson, HP, Kodak, Lexmark, czy Brother.

Rodzaje urządzeń drukujących

Sprzęt drukujący można podzielić na drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne. W przypadku tej drugiej kategorii otrzymujemy w jednej obudowie takie funkcjonalności, jak np. skanowanie, kopiowanie, czy fax. Główny podział drukarek dotyczy technologii druku, jaką wykorzystują w pracy. Wyróżnia się m.in.:

- Drukarki atramentowe wykorzystujące kartridże z tuszem i głowice nanoszące krople atramentu na papier.

- Drukarki laserowe opierające się na zjawisku elektrostatyczności i wykorzystujące do nanoszenia tonera m.in. światło pochodzące z lasera lub diod LED.

- Drukarki igłowe wykorzystujące głowice wyposażone w igły uderzające bezpośrednio w taśmę barwiącą. Wśród takich drukarek można wyszczególnić modele obsługujące druk termiczny.

Na rynku można znaleźć także drukarki sublimacyjne, wierszowe, czy termotransferowe. Oddzielną kategorią są drukarki 3D wykorzystujące dedykowane tworzywa do wydruku przestrzennego.

Parametr: technologia druku i koszt eksploatacji

Szukając drukarki przede wszystkim należy zwrócić uwagę na technologię druku i koszty eksploatacji. Warto przeliczyć koszt wydruku jednej strony dla konkretnego modelu drukarki. Istotnym parametrem drukarek jest rozdzielczość, co przekłada się na szczegółowość wydruku. W przypadku drukowania dokumentów w zupełności wystarczającym parametrem jest rozdzielczość 600x600 dpi, zaś do domowego wydruku dokumentów i zdjęć za wystarczającą uznaje się rozdzielczość 1200x1200 dpi.

Parametr: szybkość druku jedno- i dwustronnego

Szybkość wydruku informuje ile stron można wydrukować w czasie jednej minuty. W odniesieniu do tego parametru warto także sprawdzić szybkość wydruku pierwszej strony, czyli jak szybko drukarka rozpocznie pracę. Niektóre drukarki mogą mieć dedykowany system druku dwustronnego. Obecność modułów WiFi lub LAN pozwala włączyć drukarkę w środowisko sieciowe, co ułatwi współpracę z wieloma urządzeniami. 

Przejrzyj naszą ofertę drukarek i wybierz model odpowiadający twoim potrzebom!

więcej

Dowiedz się więcej o drukarkach i nie tylko

Wszystkie artykuły