Kiedy ciało mówi nie (okładka  miękka)

Oferta empik.com : 29,62 zł

29,62 zł 49,99 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”?

Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane.

Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.

"Kiedy ciało mówi nie" to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać.

"Ludzie zawsze intuicyjnie czuli, że ciało i umysł są niepodzielne. Współcześnie doszło jednak do niefortunnego rozłamu między tym, co podpowiada nam organizm, a tym, co umysł uważa za prawdę. Ku własnej zgubie, zwykle kierujemy się drugim z tych dwóch źródeł informacji.
Dlatego za przyjemność i przywilej uważam przedstawienie Czytelnikowi odkryć nowoczesnej nauki, potwierdzających intuicję odwiecznej mądrości. Stanowiło to mój nadrzędny cel podczas pisania tej książki. Innym było odsłonięcie zwierciadła, w którym przegląda się nasze napędzane stresem społeczeństwo – w odbiciu tym widzimy, jak na niezliczone mimowolne sposoby pomagamy powstawać nękającym nas chorobom."
Gabor Maté

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Kiedy ciało mówi nie
Tytuł oryginalny: When The Body Says No: The Cost of Hidden Stress
Podtytuł: Koszty ukrytego stresu
Autor: Mate Gabor
Tłumaczenie: Cieślak Piotr
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-02-23
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 20 x 170
Indeks: 40938677
średnia 4,7
5
57
4
11
3
2
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
23-04-2022 o godz 16:00 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jak można wypuścić taka książkę i polecać ją dla osób z zaburzeniami lękowymi/nerwicą. Przeczytałam pare stron i odłożyłam na półkę. Najgorszy zakup. Nie polecam chyba, ze chcecie sobie zafundować ataki paniki i natrętne myślenie, ze przez stres umrzecie na raka.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
23-03-2022 o godz 13:11 przez: Elżbieta Niemiec | Zweryfikowany zakup
Niesamowita książka i myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Zmieniła moje myślenie na wiele spraw. Obowiązkowy podręcznik.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-03-2022 o godz 05:15 przez: Katarzyna Wojciechowska | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, może pomóc w rozwoju osobistym. Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
31-05-2022 o godz 15:47 przez: Wilanowicz | Zweryfikowany zakup
Dobrze się czyta, dużo przydatnych informacji jeżeli człowiek jest ciekawy wpływu stresu na organizm.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2022 o godz 11:39 przez: EM ES | Zweryfikowany zakup
Świetna książka polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-03-2022 o godz 04:13 przez: Northman1984
Choroba, a stres. W swojej najnowszej książce zatytułowanej "Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu" Gabor Maté porusza bardzo ciekawy problem powiązań pomiędzy naszym stanem zdrowia, a... stresem (oraz jego rolą w procesie powstawania choroby, jak również podczas kolejnych etapów zdrowienia). Proponowane przez autora podejście jest o tyle ciekawe, że czyni ze stresu czynnik determinujący cały szereg naszych zdrowotnych problemów i jednocześnie neguje dominujący na tym polu (w powszechnej opinii) czynnik odwołujący się do uwarunkowań genetycznych. Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”? Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane. Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem. Tytułowy "ukryty stres" to według autora nic innego jak istniejący przez cały czas w tle (i mowa tu o życiu nas wszystkich) wpływ sytuacji stresowych, które oddziałują na naszą codzienność, a więc także na stan naszego zdrowia. W koncepcji autora to właśnie stres jest bowiem najbardziej destrukcyjnym czynnikiem, który wpływa na proces powstawania choroby, a także na proces zdrowienia. Z tego względu zdaniem Gabora Maté kluczowe dla naszego stanu zdrowia są relacje z otoczeniem - to otoczenie bowiem jest źródłem czynników stresogennych. Jeśli więc jest w nim spokojnie, to i nasze zdrowie będzie w dobrym stanie. Co ciekawe, autor neguje tutaj rolę czynników uwarunkowanych genetycznie twierdząc, że nie mają one roztrzygającego wpływu względem uwarunkowań zdrowotnych. Koncepcja jest bardzo interesująca - z pewnością godna przeanalizowania. "Kiedy ciało mówi nie" to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać. Dziękuję Czarnej Owcy za egzemplarz recenzencki. #kiedyciałomówinie #kosztyukrytegostresu #gabormate #czarnaowca #wydawnictwoczarnaowca #bookstagram #bookreview #dobraksiazka #czytamksiazki #cosnapolce #wewnatrzinazewnatrz https://cosnapolce.blogspot.com/2022/03/kiedy-ciao-mowi-nie-koszty-ukrytego.html
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
23-03-2022 o godz 13:20 przez: papierowamagnoolia
"Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu" to książka z gatunku tych cięższych i poważniejszych. Gabor Mate - emerytowany lekarz, specjalizujący się badaniu i leczeniu uzależnień napisał książkę o tym, jak nadmierny stres może nas zgubić, ukazując też, jak ważny jest związek zdrowego umysłu i ciała. Stres postarza. Stres szkodzi. Stres niszczy. Autor za pomocą przykładów i własnych doświadczeń z pacjentami przedstawia historie chorób, które w dużej mierze spowodowane były stresem. Można do nich zaliczyć: stany zapalne, nowotwory, cukrzycę, problemy z sercem czy jelitami, a nawet stwardnienie rozsiane. Okazuje się, że różne fizyczne dolegliwości można przypisać stresowi (przewlekłemu). Gabor Mate wyjaśnia, jak stres na nas wpływa oraz uświadamia, co robić, żeby uchronić się przed jego negatywnymi skutkami. Wyraża też zaniepokojenie zachowaniem lekarzy, którzy często nie przywiązują wagi do psychicznych aspektów swoich pacjentów, ich osobistych historii, w których może kryć się wiele wskazówek, mogących ułatwić leczenie czy też wpłynąć na rozwój choroby. Stres to poważny problem i nie można go lekceważyć. Wcześniej czy później staje się on szkodliwy dla zdrowia, a w najgorszych przypadkach może powodować choroby. Dlatego niezwykle ważne jest podjęcie odpowiednich działań w celu zwalczania go. Ostatecznie, przezwyciężenie trudnych emocji jest niezbędne do odzyskania dobrego samopoczucia, a przede wszystkim zachowania zdrowia. "Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu" to pozycja kierowana dla pacjentów, jak i lekarzy. Ja, po przeczytaniu tej książki czuję się nieco mądrzejsza w tym temacie i wiem na co powinnam zwracać uwagę. Nie była to jednak łatwa lektura, trzeba spędzić przy niej dużo czasu i bardzo się skupić, aby przetworzyć wszystkie informacje w niej zawarte.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
21-03-2022 o godz 17:20 przez: Izolda
Kiedy cialo mówi nie. Koszty ukrytego stresu. to kolejna książka Gabora Maté, którą mam przyej czytać. Książka, jak sam tytuł wskazuje, o tym jak nasz organizm daje nam znać, że ma dość. Stres to bardzo niebezpieczny przeciwnik. Zwłaszcza ten długotrwały. A jeśli nie umiemy sobie z nim odpowiednio radzić i mamy pewne predyspozycje to może być bardzo ciężko. Niemałą rolę w naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym odgrywa nasze dziecinstwo, sposób wychowania i wszelakie traumy czy choćby złość rodziców. To niebywałe i fascynujące jak pracuje ludzki mózg i całe ciało. Jaki wplyw na umysł na ciało człowieka. Tu wszystko jest poparate badaniami, a autor skrupulatnie i w przystępny sposób wyjaśnia czytelnikowi jaki wpływ może mieć stres na człowieka i jakie choroby może wywołać: zapalenie stawów, nowotowory, cukrzyca, zespół jelita wrażliwego a nawet stwardnienie rozsiane. W swojej książce przedstawia wiele ludzkich historii oraz badań, a także zasady zdrowienia , regulacje i sposoby, które mogą pomóc w walce ze stresem. Gabor Maté to nie tylko pisarz! To przede wszystkim lekarz, który pracował m.in. na oddziale opieki paliatywnej, pracował z uzależnionymi czy chorymi psychicznie. Specjalizuje się także w traumie i rozwoju dzieci. W swojej książce Bliskie spotkania z uzależnionieniem opisywał chociażby jak stres wpływa na płód, jak depresja poporodowa matki może wpłynąć na dziecko. To nie jest łatwa lektura, ani szybka, ale to skarbnica wiedzy. Nie tylko dla lekarzy, którzy zapomniają, że zdrowie to nie tylko ciało. To książka dla każdego człowieka, by nie zapomniał o tym, co najważniejsze. Zdrowie. To także książka dla rodziców. Nasze zachowania mogą mieć dalekosiężne konsekwencje. Nie bójcie się wyjść poza swoją strefę komfortu. To nie jest też zwykły proradnik! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-05-2022 o godz 22:05 przez: Ja_zaczytana
Często się stresujecie? Stres jest, niestety, nieodzowną częścią naszego życia. Jest szkodliwy i może powodować choroby, dlatego nie należy go lekceważyć. Gabor Mate napisał książkę, która ma uświadomić jak bardzo stres, nawet ten, o którym nie wiemy, bądź ten, którego doświadczyliśmy dawno temu może mieć wpływ na nasze zdrowie. Przytacza wiele przykładów wprost ze swojej praktyki, którymi potwierdza swoją tezę. Autor pokazuje,co powoduje stres, jak można go uniknąć oraz niepokoi się że we współczesnym świecie tak mało lekarzy zwraca na niego uwagę. Pozycja jest na pewno ciekawa, jednak muszę przyznać, że nie do końca mnie przekonała. Książka jest wymagająca i wymaga wiele skupienia. Polecam dla tych, którzy interesują się tematem lub po prostu lubią wiedzieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
18-06-2022 o godz 21:22 przez: Gdańska
Jestem w szoku, że takie brednie są wypuszczane na rynek. Przeczytałam większość książki ( o zgrozo). Jednak gdy autor zastanawia się co wyleczyło pacjentkę z zaawansowanego stadium czerniaka - psychoterapia czy medycyna alternatywna w Meksyku, przelało szare goryczy. Zdecydowanie odradzam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa 48 praw władzy Robert Greene
4.6/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Debiutantka Zaborowska Marta
5/5
27,62 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pachinko Lee Min Jin
4.6/5
27,58 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Osobni Katarzyna Franus
5/5
27,86 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom Kościelny Piotr
4.8/5
24,53 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.8/5
23,48 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka uwodzenia Robert Greene
4.5/5
24,53 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dar terapii Irvin D. Yalom
4.8/5
27,91 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Metropolis Wilson Ben
5/5
38,52 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg ukryty Frankl Viktor E.
5/5
24,89 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Krąg polarny Marklund Liza
4.5/5
27,62 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego