Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Zabezpieczenia
Komunikacja
  • więcej

Wagi łazienkowe

Ważenie się pozwala na kontrolowanie wahań masy ciała, co jest szczególnie istotne dla osób odchudzających się. Jak wybrać wagę, która będzie ułatwiała sprawdzanie wyników i wskazywała rzeczywistą masę ciała użytkownika?

Waga – elektroniczna czy mechaniczna?

Tradycyjne wagi łazienkowe mechaniczne przez lata dominowały w polskich domach. Dziś odchodzi się od korzystania z nich na rzecz rozwiązań elektronicznych, które mają wiele zalet, a przede wszystkim gwarantują dokładniejsze pomiary. Pomimo konieczności okresowej wymiany baterii, szereg funkcji dodatkowych przemawia za wyborem właśnie wag elektronicznych.

Pożądane parametry wagi łazienkowej

Wagi łazienkowe mają określoną minimalną i maksymalną masę ważnych przedmiotów lub użytkowników. Zwykle w przypadku wag łazienkowych elektronicznych jest to zakres od 2 do 150 kg, ale są i takie modele, które zważą osoby do 250 kg, jak urządzenie marki Medisana.

Przed zakupem wagi łazienkowej, dla wygody jej użytkowania, sprawdzić należy funkcje dodatkowe. O ile rozwiązanie mechaniczne właściwie prócz nóżek antypoślizgowych nie ma innych udogodnień, o tyle wagi elektroniczne mogą mieć ich wiele. Zalicza się do nich wskaźnik przeciążenia, pomiary zawartości wody, tkanki tłuszczowej i kostnej czy masy mięśniowej, a także wybór jednostki wagowej, w której użytkownik chce się zważyć. Wagi mogą mieć pamięć do kilkunastu pomiarów i informować o zużyciu baterii, dzięki czemu od razu wiadomo, w jakim momencie trzeba je wymienić na nowe. Automatyczna kalibracja wagi to kolejna przydatna opcja, pozwalająca na zwiększenie wiarygodności pokazywanych na wyświetlaczu wyników.

Nowoczesne wagi łazienkowe z opcją pomiaru tkanki tłuszczowej mogą łączyć się poprzez Bluetooth z telefonem użytkownika, jak robi to waga analityczna od Xiaomi czy Beurera, co pozwala na automatycznie synchronizowanie pomiarów i kontrolowanie naszych wyników na przestrzeni czasu.

Zadbaj o swoje zdrowie, monitoruj postępy w walce o piękną, szczupłą sylwetkę za pomocą odpowiedniej wagi łazienkowej. Wybierz taką, która analizuje skład ciała i podaje grubość tkanki tłuszczowej. A może potrzebujesz sprzętu z pomiarem masy mięśniowej i zawartości wody w organizmie?

Sprawdź, jakie modele wag łazienkowych spełnią Twoje oczekiwania!

więcej

Wagi łazienkowe - najczęściej zadawane pytania