W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór kart kolekcjonerskich, prasy kolekcjonerskiej oraz saszetek z figurkami lub naklejkami do zbierania. Kolekcjonowanie przedmiotów może stać się prawdziwą pasją, a zajmowanie się własnym zbiorem może być dobrym sposobem na relaks i odpoczynek. Stanowi również pożyteczne i twórcze zajęcie dla dzieci, dzięki któremu maluch uczy się dbałości o swoją kolekcję, odpowiedzialności, porządkowania, segregacji, systematyczności i cierpliwości. Kolekcjonowanie pobudza intelekt i rozwija zainteresowania dziecka.
Kilka sztuk naklejek zwykle zapakowana jest w saszetkę, która uniemożliwia podejrzenie jej zawartości. Do kolekcji można dokupić dedykowany album kolekcjonerski, do którego wkleja się naklejki i na bieżąco weryfikuje, których jeszcze brakuje do zebrania wszystkich nalepek.
Karty kolekcjonerskie to gratka dla fanów sportu, miłośników największych hitów filmowych lub gier komputerowych. Karty kolekcjonerskie zbierane są w albumach lub specjalnie do tego przeznaczonych puszkach. Powtórki losowo trafionych kart można wymieniać z rówieśnikami, co korzystnie wpływa na relacje społeczne i pogłębia więzi wśród dzieci.
W tej kategorii można znaleźć m.in. ciekawe kolekcje z modelami do składania i sklejania. Wśród nich znajdą się m.in. serie książek oraz plastikowych elementów umożliwiających odtworzenie szkieletu człowieka. Inne czasopisma kolekcjonerskie zawierają z kolei części do składania modeli samochodów, ciężarówek lub okrętów. Ten rodzaj kolekcji pozwala poszerzyć swoją wiedzę, zachęca do aktywności oraz rozwija zdolności manualne.
Zbieranie naklejek z bohaterami popularnych bajek, filmów lub gier komputerowych może być ekscytującym i rozwijającym hobby dla dzieci w każdym wieku. Niemniej kolekcje saszetkowe nie są skierowane tylko dla dzieci! Zapoznaj się naszą szeroką ofertą kolekcji i rozbudź w sobie pasję do kolekcjonowania!
ostatnia cena przed obniżką
38,99 zł najniższa cena z 30 dni
Kolekcje saszetkowe – najczęściej zadawane pytania
Kolekcja saszetkowa to rodzaj zbioru składającego się z kilkudziesięciu lub kilkuset plastikowych lub kartonowych kart, które mogą obrazować różnorodne motywy, lokalizacje i postacie związane z konkretną tematyką zbioru. Dostępne są też kolekcje saszetkowe z naklejkami. Karty lub naklejki sprzedawane są zwykle w foliowej saszetce po kilka sztuk, a opakowanie nie ujawnia jego zawartości. Można je zbierać do specjalnych metalowych pudełek lub dedykowanych albumów, które ułatwiają segregację i przeglądanie elementów kolekcji.
Wśród kolekcji saszetkowych dostępne są produkty skierowane zarówno do dzieci, jak i dla dorosłych. Zbieranie kart to dla wielu osób forma hobby i sposób na relaks. Dzieciom dostarcza wiele frajdy i uczy je dbania o własne rzeczy. To także dawka przyjemnych emocji, których można doświadczyć zwłaszcza podczas otwierania nowej saszetki i odkrywania jej zawartości. Kolekcjonowanie kart niesie za sobą również element społeczny. Zbieracze tworzą ze sobą grupy tematyczne, w których mogą wymieniać się powtórkami kart oraz dzielić swoimi spostrzeżeniami o danej kolekcji.
Wybierając składanie modeli jako sposób na spędzanie wolnego czasu, warto zacząć od najprostszych form złożonych z mniejszej liczby elementów i stopniowo zaznajamiać się z tym rodzajem hobby. Ważne jest też, aby zastanowić się, który model odzwierciedla indywidualne zainteresowania, co sprawi, że z dumą będzie można go postawić na półce.
Producenci oferują wiele różnorodnych modeli do składania i sklejania na różnych poziomach zaawansowania, np. samoloty, pojazdy wojskowe, okręty, statki, czy samochody sportowe. Należy więc ocenić swoje umiejętności, by nie rzucić się na starcie na tzw. “głęboką wodę”. Jeżeli model okaże się np. za trudny lub posiada zbyt dużą liczbę elementów, a czas, który należy na niego poświęcić jest niewspółmierny do czasu, który można przeznaczyć na jego składanie, wtedy szybko można zrazić się na samym stracie i szybko zaniechać tego zajęcia. Dobrym pomysłem jest więc dobrać model dopasowany przede wszystkim do wieku użytkownika, ale także do jego indywidualnych predyspozycji i doświadczenia.
Tamagotchi to prosta, niewielkich rozmiarów elektroniczna zabawka w formie breloka wydana w 1996 roku przez japońską firmę zabawkową Bandai.
Gra polega na opiekowaniu się wirtualnym zwierzątkiem, które należy starannie pielęgnować, odpowiadać na jego potrzeby, karmić, bawić się, leczyć i sprzątać po nim. Zabawka kształtem przypomina jajko. Posiada 3 małe przyciski, którymi wykonuje się wszystkie potrzebne czynności. Jeśli zwierzątko jest zaopiekowane i szczęśliwe, z czasem przekształca się w dorosłego stworka. Z kolei, jeżeli nie dostarcza mu się dostatecznego zainteresowania i stworzenie czuje się zaniedbane, wtedy może nie doczekać wieku dorosłego. Zwykle, takie zwierzątko żyje od 5 do 20 dni.
Od początku wypuszczenia zabawki na rynek, Tamagotchi cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci na całym świecie. Obecnie dostępnych jest kilka wersji Tamagotchi nazywanych generacjami. Różnią się one między sobą m.in. wyglądem obudowy, ilością funkcji i możliwości sprawowania opieki oraz grafiką postaci.