Filtruj
Kategorie
Dostępność
Sezon
Sprzedawca
Cena
Cecha opony
Indeks nośności opony
  • więcej
Indeks prędkości opony
  • więcej
Typ pojazdu

Opony całoroczne

W naszym asortymencie znajdują się opony całoroczne, które umożliwiają bezpieczną jazdę o każdej porze roku. Są to produkty wielu znanych marek, w tym Dębica , Michelin czy Nokian. Można wybierać spośród opon do samochodów osobowych, SUV, terenowych i dostawczych.

Opony całoroczone na wiele sezonów

Tego typu opony samochodowe pozwalają uniknąć konieczności sezonowej wymiany ogumienia, dzięki czemu kierowca oszczędza swój czas oraz pieniądze. Opony wielosezonowe można rozpoznać na podstawie symbolu 3PMSF w postaci śnieżynki, oznaczenia M+S oraz napisu „All weather”, „4Seasons” lub „All seasons”.

Opony całoroczne sprawdzają się zwłaszcza do jazdy po mieście. Pod względem parametrów stanowią kompromis pomiędzy oponami letnimi a zimowymi. Zapewniają dobrą przyczepność do podłoża, zapobiegając wpadnięciu w poślizg czy zbytnio wydłużonej drodze hamowania. Pozwalają zarazem szybciej w porównaniu do opon zimowych hamować na suchej nawierzchni.

Dostępne w naszej ofercie opony całoroczne występują w najważniejszych kombinacjach szerokości, profilu oraz średnicy opony. To nie tylko najpopularniejsze modele pod wymiary 195 65 r15 czy 205 55 r16.

Opony wielosezonowe z homologacją i systemami bezpieczeństwa

Opony wielosezonowe powinny być dopasowane do danego modelu pojazdu pod względem rozmiaru i charakterystyki. W naszej ofercie znajdują się całoroczne opony z homologacją znanych koncernów samochodowych, m.in. Land Rover, Mercedes, Porsche, Volvo, Alfa Romeo, Audi czy Jaguar.

Do najważniejszych parametrów opon całorocznych można zaliczyć indeks prędkości oraz nośności. Warto zwracać także uwagę na opór toczenia, stopień przyczepności opon na mokrej nawierzchni, kształt bieżnika, liczbę użytych w oponie lameli i krawędzi, a także obecność dodatkowych wzmocnień, np. ochronnego rantu.

Istotna jest również cicha praca opon, która nie wpływa negatywnie na komfort jazdy. Dlatego dobrze mogą sprawdzić się opony wielosezonowe z systemem redukcji hałasu. Niektóre modele opon są ponadto wyposażone w technologię Run On Flat, dzięki czemu kierowca po przebiciu ogumienia może kontynuować przez pewien czas jazdę.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie opony całoroczne i wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w twoim samochodzie.

więcej