Igrzyska śmierci

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Okładka
Cena

Seria: igrzyska śmierci usuń

Książki z serii Igrzyska śmierci

“Igrzyska śmierci” autorstwa amerykańskiej pisarki Suzanne Collins to seria książek dla młodzieży z gatunku fantasy, która sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie zyskując tytuł międzynarodowego bestsellera. Trylogia “Igrzyska śmierci” składa się z trzech tomów o tytułach: “Igrzyska śmierci”, “W pierścieniu ognia” i “Kosogłos”.

Pierwsza część cyklu została wydana w Stanach Zjednoczonych 14 września 2008 roku. Premiera polska odbyła się 6 maja 2009 roku. Saga ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Media Rodzina. W Stanach Zjednoczonych cały cykl znajduje się w kanonie lektur szkolnych dla klasy VI. Saga autorstwa Suzanne Collins doczekała się także swojej ekranizacji. Wszystkie cztery części filmu okazały się wielkim sukcesem, stając się hitem kinowym ostatniej dekady.

“Igrzyska śmierci” - powieść dla młodzieży z gatunku science fiction

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książek z serii “Igrzyska śmierci” jest nastoletnia Katniss Everdeen mieszkająca z mamą i młodszą siostrą w jednym z dwunastu dystryktów antyutopijnego państwa Panem powstałego na ruinach dawnej Ameryki Północnej, w którym panują rządy dyktatorskie. Władze kraju corocznie organizują dla swoich obywateli okrutne igrzyska do udziału w których zmuszanych jest dwoje nastolatków ze wszystkich dystryktów wybieranych podczas ceremonii dożynek.

Głodowe igrzyska to turniej na śmierć i życie transmitowany na żywo w telewizji. Zwycięzcą zawodów może pozostać tylko jedna osoba, która w nagrodę zostaje przeniesiona do luksusowej Wioski Zwycięzców. Główna bohaterka Katniss zgłasza się na ochotniczkę do udziału w igrzyskach, aby ocalić swoją młodszą siostrę Prim, wytypowaną drogą losowania na uczestniczkę igrzysk. Katniss zajmuje jej miejsce, co pociąga za sobą szereg nieoczekiwanych wydarzeń, które na zawsze odmieniły życie Katniss oraz mieszkańców całego państwa Panem.

W naszej asortymencie znajdziesz wszystkie tomy “Igrzyska śmierci”. Skolekcjonuj całą sagę i zapewnij sobie wiele godzin rozrywki przy doskonałej lekturze.

więcej