Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Funkcje sprzętu sportowego
  • więcej
Klasa urządzenia
System oporu
Metoda pomiaru pulsu
Maksymalna prędkość
  • więcej
Długość (cm)
  • więcej

Bieżnie

Trening na bieżni to ciekawa alternatywa ćwiczeń w zaciszu własnego domu. Jej proste działanie – pozwala na dostosowanie intensywności treningu do wyznaczonych celów. Niewątpliwą cechą bieżni jest też to, że jest to urządzenie, zarówno dla początkujących, jak i bardziej wysportowanych osób.

Zalety ćwiczeń na bieżni w domu

Jedną z głównych zalet bieżni, szczególnie w przypadku osób, które zaczynają swoją przygodę ze sportem, jest ich efektywność. Bieżnie do domu pomagają zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu zadbać o kondycję fizyczną. Co więcej, można wybierać różne intensywności treningu – od spaceru do biegu, dzięki czemu ćwiczenia są jeszcze bardziej efektywne.

Bieżnie domowe pozwalają ćwiczyć o dowolnej porze dnia oraz roku, przez co nie ma potrzeby wykupywać karnetu na siłownię. W sytuacji, gdy na zewnątrz panują złe warunki pogodowe, bieżnie mogą zastąpić trening cardio na świeżym powietrzu, np. w postaci joggingu. Są one ciekawym rozwiązaniem, również z tego względu, że w trakcie ćwiczeń można np. słuchać muzyki lub oglądać telewizję, dzięki czemu trening jest przyjemniejszy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bieżni

Wybierając bieżnie, warto wziąć pod uwagę m.in. cenę oraz model sprzętu. Producenci oferują np.: bieżnie elektryczne, magnetyczne czy elektromagnetyczne. Modele elektryczne cechują się tym, że do pracy wymagają zasilania prądem, magnetyczne zaś napędzane są siłami mięśni. Posiadając ograniczoną ilość miejsca w mieszkaniu, warto mieć także na uwadze wymiary oraz wagę bieżni, szczególnie w sytuacji, gdy ma być chowana.

Przy zakupie bieżni należy mieć też na uwadze maksymalne obciążenie, szczególnie gdy z urządzenia będzie korzystać kilka osób. W sytuacji, gdy bieżnia ma służyć do osiągania celów treningowych, warto wybrać model wyposażony np.: w miernik prędkości, licznik kalorii czy pomiar tętna.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz bieżnię dla siebie.

więcej

Dowiedz się więcej o bieżniach i treningu cardio

Wszystkie artykuły