Myszki gamingowe już na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle tradycyjnych modeli. Charakterystyczny design, często nietypowy, ergonomiczny kształt oraz dodatkowe przyciski to zaledwie początek cech, dla których gracze chętnie sięgają po myszki przeznaczone specjalnie dla nich. W naszej ofercie dostępne są zarówno gamingowe myszki bezprzewodowe, jak i na kablu zapewniającym maksymalnie stabilny przesył danych.
Myszka do gier odpowiada za wykonywanie zdecydowanie większej liczby czynności, niż modele znajdujące się w domach „zwykłych” użytkowników. Gamerom, którzy są fanami takich rozgrywek jak FIFA czy Call of Duty, polecamy praktyczną, programowalną myszkę gamingową z bocznymi przyciskami. Profesjonalne panele boczne mogą być wyposażone w od 2 do nawet 12 przycisków. Wybór ich liczby uzależniają osobiste preferencje oraz rodzaj wybieranych gier.
Przewodowe myszki dla graczy oferują bardzo wysoką stabilność połączenia, co jest jedną z ich największych zalet. Jednak najlepsze myszki gamingowe bezprzewodowe doganiają pod tym względem swoją „konkurencję”, wykorzystując do łączności połączenie radiowe 2.4 GHz. Dostępne są także modele działające na Bluetooth; w ich przypadku należy mieć na uwadze wersję tego standardu.
W obu przypadkach dostępne są doskonałe wyniki rozdzielczości myszy (DPI). Przyjmuje się, że do większości gier odpowiednie będą modele osiągające maksymalnie 6000-8000 DPI. Specjalny przycisk pozwala na zarządzanie tą wartością zależnie od potrzeb trwającej rozgrywki.
Sprawdź także naszą ofertę słuchawek, mikrofonów oraz klawiatur gamingowych, a także funkcjonalnych podkładek pod myszki, by stworzyć sobie idealne warunki do gry!
ostatnia cena przed obniżką
97,00 zł najniższa cena z 30 dni
Myszy Gamingowe - najczęściej zadawane pytania
Na rynku można znaleźć myszki gamingowe wyposażone w nawet kilkanaście dodatkowych przycisków. Jednak do gier FPS, czyli bardzo szybkich strzelanek, odpowiedni będzie model minimalistyczny. Myszka do shooterów powininna posiadać przede wszystkim konstrukcję zapewniającą pewny chwyt umożliwiający wygodne i błyskawiczne przemieszczanie urządzenia. Dodatkowe przyciski mogą w tym przeszkadzać.
Do shooterów rekomendowana jest możliwie jak najniższa masa myszy gamingowej, co wpłynie na wykonywanie szybszych ruchów. Dobrze, aby jej Lift-off-distance (LOD) był jak najniższy. Niektóre modele posiadają ciężarki pozwalające regulować masę, co może być dobrym rozwiązaniem, aby dostosować wagę do osobistych preferencji.
Przy wyborze myszki do gier FPS lluczowy jest także sensor, który powinien oferować wysoką precyzję odczytywania ruchu. Myszy gamingowe posiadają sensor o czułości nawet 20000 DPI, choć profesjonalni gracze korzystają z ustawień często nie przekraczających 1000-2000 DPI. Dobrze, aby mysz do FPS'ów posiadała przycisk zmiany rozdzielczości w locie. W ten sposób można dostosować w trakcie rozgrywki czułość sensora pod konkretną broń. Przykładowo celowanie ze snajperki będzie bardziej precyzyjne przy niskiej czułości. Dynamiczna rozwałka zaś wymaga wyższej czułości zapewniającej błyskawiczne reakcje na zmiany na polu walki.
Lift-off-distance (LOD) jest parametrem określającym odległość sensora od powierzchni w jakiej ten przestaje rejestrować ruch. W myszach gamingowych ważne jest, aby był on jak najniższy. W efekcie gracz może przekładać mysz na środek podkładki bez obawy o niepożądane ruchy postaci lub kursora w grze.
DPI w myszach oznacza czułość sensora, czyli w uproszczeniu odległość jaką kursor przebędzie przy przesunięciu myszy o jeden cal. Im wyższa wartość DPI tym większa szybkość działania. W przypadku myszy gamingowych najwyższe wartości czułości będą przeszkadzać.
Wiele droższych modeli myszek gamingowych posiada nawet 20000 DPI, ale dla graczy wystarczającą wartością będzie granica ok. 2000 DPI. Większa czułość zmniejsza precyzję kontroli w grach. DPI jest ważnym parametrem, ale równie istotne jest przyspieszenie sensora, czas reakcji myszy oraz jej ergonomia. Dopasowanie gryzonia do własnych potrzeb wymaga zwrócenia uwagi na wszystkie parametry.
W gamingu preferuje się przewodowe połączenie akcesoriów z komputerem. Myszy bezprzewodowe mogą cierpieć na nieznaczne opóźnienie czasu reakcji. To szczególnie w dynamicznych grach może dać się we znaki. Co więcej modele łączące się radiowo lub przez Bluetooth muszą być ładowane, a więc istnieje ryzyko rozładowania się w trakcie rozgrywki.
W gamingu znacznie szerzej wykorzystuje się myszy przewodowe. Nie posiadają one powyższych mankamentów. Na rynku można znaleźć topowe modele bezprzewodowych myszy gamingowych, które nie cierpią na opóźnienia, ale wiążą się z wyższym kosztem zakupu.
Konstrukcja myszy gamingowej powinna być dopasowana do konkretnego gatunku gier. W przypadku shooterów lepiej spiszą się gryzonie pozbawione wielu dodatkowych przycisków. Natomiast takie gry jak MMO, MOBA, czy RPG pozwalają wykonywać wiele czarów i korzystać z mnogich umiejętności postaci. Duża ilość przycisków pozwala przypisać najważniejsze akcje z gry bezpośrednio do klawiszy myszki.
Programowalne przyciski funkcyjne dają możliwość przypisania im konkretnych akcji oraz tzw. makr. Te są całymi sekwencjami wciskanych klawiszy, co pozwala uruchamiać skomplikowane czynności w grze naciśnięciem jednego przycisku. Mysz gamingowa z wieloma przyciskami pozwala częściowo wyeliminować klawiaturę z rozgrywki i daje przewagę w starciach online.
Wybierając mysz gamingową należy zwrócić uwagę na:
Szukając myszy gamingowej można zwrócić uwagę także na różne opcje dodatkowe. Producenci oferują myszy wyposażone w dodatkowe ciężarki lub panele pozwalające zmieniać kształt obudowy. Miłośnicy efektów mogą być zainteresowani podświetleniem pozwalającym ubarwić stanowisko gracza. Najważniejsze jednak, aby mysz zapewniała wygodę podczas długich rozgrywek.