Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Wysyłka
  • więcej
Gniazdo żarówki
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Cena
Sprzedawca
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
Ocena produktu
Wyczyść filtry

Typ żarówki: led usuń

Żarówki samochodowe LED

Żarówki samochodowe typu LED to alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia, która odznacza się nawet 2 razy większą ilością generowanego światła w porównaniu do żarówek H7, czy H4. Żarówki LED świecą mocniej, jaśniej i mają większy zasięg. Należy jednak podkreślić, że tego typu lampy nie mogą być legalnie użytkowane w ruchu drogowym w Polsce. 

Żarówki samochodowe LED - o tym warto wiedzieć

Żarówki LED nie posiadają homologacji, co oznacza, że nie są one oficjalnie dopuszczone do użytku na polskich drogach i nie mogą być montowane w reflektorach przystosowanych do żarówek H7. Grozi to otrzymaniem wysokiego mandatu, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policję. Samochód z zamontowanymi lampami LED nie przejdzie także przeglądu technicznego wykonywanego na stacji kontroli pojazdów. Z tego właśnie względu na żarówkach typu LED producent umieszcza wyraźną informację, że produkt ten nie posiada homologacji i jest przeznaczony jedynie do użytku poza drogami publicznymi.

Żarówki ledowe do samochodu - zalety 

Żarówki LED to przede wszystkim produkty o wysokiej wydajności. Mogą mieć nawet 25-krotnie dłuższą żywotność niż standardowe żarówki H7, a przy tym zużywają dużo mniej energii i ich stosowanie ogranicza zużycie paliwa. Oświetlenie typu LED jest też dużo jaśniejsze, bardziej białe, wyraziste i rozproszone, co przyczynia się do poprawy widoczności i bezpieczeństwa na drodze. Dzięki LED-om pole widzenia za i przed autem jest większe. Diody LED są także bardzo trwałe oraz odporne na pęknięcia, awarie, czy działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. Do zalet żarówek LED można zaliczyć również ich stylowy, nowoczesny wygląd. 

Żarówki LED do samochodu - gdzie zamontować?

Ze względu na ograniczenia prawne, żarówki LED mogą być montowane jako oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej, czy wnętrza kabiny samochodu lub bagażnika. Diody w podświetleniu deski rozdzielczej, czy środkowej konsoli odświeżą wygląd wnętrza auta i nadadzą mu bardziej nowoczesnego charakteru. 

Zapoznaj się z naszym asortymentem żarówek do samochodu LED i wybierz produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. 

więcej