Barbie

Lalki Barbie

W tej kategorii znajdują się lalki Barbie, domki i ubranka dla lalek, różnego typu akcesoria, a także zestawy zawierające laleczki Barbie i inne dodatki.

Historia lalki Barbie

Twórczynią lalki Barbie jest pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Ruth Handler, prezes firmy Mattel – największego na świecie producenta zabawek. Inspiracją do jej stworzenia była obserwacja sposobu, w jaki bawiła się lalkami jej córka Barbara – nadawała im role dorosłych osób. Handler dostrzegła lukę na rynku zabawek, ponieważ ówcześnie większość lalek miało postać niemowląt. W trakcie pobytu w Szwajcarii zauważyła lalkę Lilli, która przypominała dorosłą kobietę. Postanowiła następnie stworzyć jej amerykański odpowiednik.

Pierwsza laleczka Barbie została zaprezentowana 9 marca 1959 roku podczas Amerykańskich międzynarodowych targów zabawek w Nowym Jorku. Przyjęła ona formę nastoletniej, białoskórej dziewczyny w dwóch wersjach – jako brunetka i blondynka. Miała na sobie strój kąpielowy, a włosy ułożone w kucyk. W pierwszym roku firma Mattel sprzedała 350 tysięcy lalek Barbie.

Imię Barbie to skrót od Barbary Millicent Roberts. Postać ta pojawiła się w serii powieści oraz filmów. Jej rodzicami są Margaret i Georgem, a chłopakiem Ken. Ma również sześcioro rodzeństwa, przyjaciółki oraz kilkadziesiąt zwierzaków. Od wielu lat Barbie jest najpopularniejszą lalką na świecie i ikoną masowej kultury. Kolekcje przechodzą często z pokolenia na pokolenie, a bywa i tak, że pasja jest kontynuowana w życiu dorosłym, więc nie jest tak trudno o wymyślenie idealnego prezentu na Walentynki dla żony lub dziewczyny.

Laleczki Barbie

Na rynku pojawiło się wiele lalek Barbie w różnych rozmiarach. Są one dostępne w przeszło 40 narodowościach i kilku kolorach skóry oraz włosów. Firma Mattel zaprojektowała laleczki Barbie wykonujące różne role zawodowe, m.in. policjantki, sekretarki, instruktorki fitness, informatyka, astronautki, nauczycielki, pilota czy prezenterki telewizyjnej.

Ubranka dla Barbie

Pierwsze ubranka dla lalek Barbie zaprojektowała projektantka mody Charlotte Johnson. Kolejne stylizacje tworzyły największe marki odzieżowe na świecie, w tym Dolce & Gabana, Gucci, Vera Wang czy Versace. W naszym asortymencie można znaleźć różne ubranka dla Barbie, w tym sukienki, suknie, spodnie, koszule i marynarki, wykonane m.in. z plastiku, tkaniny czy tektury. Dostępne są również dodatki do odzieży, np. zegarki, bransoletki, naszyjniki czy zegarki. Dzięki temu dziecko może bawić się w ubieranie swoich lalek.

Lalki Barbie – zestawy

Lalki Barbie można kupić w zestawach, w których oprócz lalek znajdują się różne akcesoria. Stwarza to wiele możliwości zabawy w odgrywanie ról. Przykładowe zestawy to Barbie. Lalka Opiekunka, Barbie. Salon Spa Maseczka na twarz, Barbie. Lalka z basenem, Barbie. Lalka z łazienką czy Barbie. Restauracja.

W naszej ofercie znajdują się także zestawy z kolekcji Barbie Color Reveal. Zawierają one wiele niespodzianek, w tym lalki zmieniające barwę czy wzór pod wpływem ciepłej lub zimnej wody, a także akcesoria w różnych kolorach.

Kampery Barbie i domy dla lalek

Kamper Barbie to zabawkowy zestaw kempingowy, po rozłożeniu którego dziecko zyskuje wiele możliwości kreatywnej zabawy. Wewnątrz może umieścić różne akcesoria, m.in. meble, sprzęt kuchenny, stół, krzesła, łóżko, sprzęt wędkarski czy palenisko.

Dom dla lalek Barbie to zestaw, w którym znajdują się różne pokoje, w tym łazienka, kuchnia, salon, sypialnia, a nawet strefa relaksu. W komplecie można znaleźć laleczki Barbie oraz liczne dodatki, np. akcesoria łazienkowe, figurki zwierząt, telewizor, zestaw kina domowego czy komputer.

Sprawdź nasz asortyment laleczek, zestawów lalek Barbie, ubranek, pojazdów, domków i różnych akcesoriów. Znajdź wymarzoną zabawkę na prezent dla swojego dziecka.

więcej

Dowiedz się więcej o Barbie i innych lalkach

Wszystkie artykuły

Barbie – najczęściej zadawane pytania