Rodzina Monet - książki

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Seria
  • więcej
Cena
Ocena

Seria: rodzina monet usuń

Rodzina Monet - książki

„Rodzina Monet” to seria powieści young adult autorstwa Weroniki Marczak. Składa się z czterech części – „Rodzina Monet. Skarb”, „Rodzina Monet. Królewna”, „Rodzina Monet. Perełka” i „Rodzina Monet. Diament”. Pierwsza pozycja z cyklu ukazała się w październiku 2022 roku nakładem wydawnictwa You&Ya. Wcześniej autorka udostępniła ją w serwisie Wattpad. Otrzymała za nią nagrodę w plebiscycie Bestsellery Empiku 2022 w kategorii „Pisarz/pisarka roku”.

Seria „Rodzina Monet” – zarys fabuły i charakterystyka głównej postaci

Główną bohaterką serii książek „Rodzina Monet” jest Hailie – niespełna 15-letnia dziewczyna, która przeżywa traumatyczne wydarzenie. Na skutek wypadku samochodowego giną jej mama i babcia. Wkrótce przygarnia ją do swojego domu pięciu starszych braci, o których istnieniu dotychczas nie wiedziała. Zamieszkuje wspólnie z nimi w luksusowej rezydencji w Pensylwanii – gdzie przeprowadza się z Londynu.

Haillie w nowym miejscu nie doświadcza miłości ani ciepła – do czego była przyzwyczajona w relacjach ze swoimi najbliższymi. Przyrodni bracia są wobec niej chłodni, zdystansowani, a także narzucają jej liczne nakazy i zakazy. Dziewczynie ciężko jest dostosować się do nowych warunków, czuje się samotna, zagubiona i tęskni. Początkowo jest nieśmiała i pokorna, lecz z czasem nabiera odwagi. Przeczuwa, że bracia ukrywają przed nią rodzinne tajemnice.

Książki z serii Rodzina Monet – główne motywy

Seria „Rodzina Monet” opisuje próby dostosowania się nastolatki do nowej rzeczywistości oraz poradzenia sobie z rodzinną traumą. Główna bohaterka stopniowo dojrzewa i pomimo lęku podejmuje kolejne wyzwania. Zmaga się z licznymi trudnościami w relacjach z przyrodnim rodzeństwem i rówieśnikami ze szkoły. Książki z cyklu Rodzina Monet zawierają ponadto wątki sensacyjne i romantyczne.

Powieści Weroniki Marczak przybliżają również sposób życia osób należących do amerykańskiej klasy wyższej – ich zwyczaje, tradycje, wartości, aspiracje czy sposoby postępowania w codziennym życiu.

Jesteś ciekaw, jak potoczy się historia Haillie? W ofercie Empiku znajdziesz wszystkie publikacje z bestsellerowej serii Rodzina Monet.

więcej