Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu

Kamizelki odblaskowe

Kamizelki odblaskowe to element ubioru, który pozwala na zaznaczenie swojej obecności na drodze w oczach innych uczestników ruchu. Mogą znaleźć się zarówno w samochodzie z myślą o sytuacji awaryjnej, jak i na plecach pieszego. Szeroki wybór rozmiarów pozwala dopasować je do potrzeb dzieci oraz dorosłych.

Kamizelka odblaskowa dla kierowców i pieszych

Kamizelki odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo na drodze po zmroku. Pieszy jest dzięki nim dostrzegalny przez kierowców nawet z odległości 150 metrów, co zapewnia odpowiedni czas na reakcję. Niezbędne są zwłaszcza dla dzieci, które wracają same ze szkoły po zmierzchu. Zakładać powinni je biegacze, rowerzyści, motocykliści, pracownicy pracujący przy drodze, budowlańcy czy spacerowicze.

Brak kamizelki odblaskowej po zmroku na drogach poza terenem zabudowanym grozi mandatem. Warto mieć ją również w samochodzie, ponieważ pozwala bezpiecznie opuścić pojazd po awarii czy stłuczce. Niektóre państwa, np. Austria, Niemcy, Czechy, Chorwacja czy Włochy, zaliczyły kamizelkę odblaskową do obowiązkowych elementów wyposażenia auta.

Kamizelki ostrzegawcze i akcesoria

Odblaskowa kamizelka ostrzegawcza powinna mieć neonowe kolory, szczególnie żółty lub pomarańczowy. Istotne jest również, aby znajdowały się na niej taśmy odblaskowe. Warto zarazem zwrócić uwagę na sposób zakładania kamizelki. Niektóre z nich są zapinane na regulowany rzep, pasy czy gumki, co pozwala optymalnie dopasować rozmiar do swojej sylwetki. Wiele produktów wykonanych jest z wodoszczelnego i odpornego na promieniowanie UV materiału, na przykład poliestru.

Można również znaleźć kamizelki odblaskowe ze zintegrowanym pokrowcem, co ułatwia ich szybkie spakowanie i przechowywanie w dowolnym miejscu. Kamizelki ostrzegawcze dla dzieci czasami mają specjalną etykietę w miejscu metki, co umożliwia zapisanie na niej imienia swojej pociechy.

Kamizelka typu szelki jest zakładana na klatkę piersiową. Dzięki elastycznemu materiałowi szelek oraz możliwości ich regulacji nie krępuje ruchów. Niektóre szelki są wyposażone w diody LED, które mogą nie tylko świecić światłem stałym, lecz także migać.

Zobacz dostępne w naszym asortymencie kamizelki odblaskowe i zadbaj o bezpieczeństwo własne lub swojego dziecka!

więcej