Gravitrax

Filtruj
Kategorie
Polecane
Dla kogo
Wiek
Seria
Ocena
Cena

Gravitrax

Gravitrax to zabawkowe zestawy torów kulkowych niemieckiej firmy Ravensburger, jednego z czołowych na świecie producentów puzzli oraz gier planszowych. W naszym asortymencie można znaleźć zestaw startowy Gravitrax i dodatki w postaci zestawów uzupełniających.

Gravitrax – zestaw startowy

Zestaw startowy Gravitrax to komplet podstawowych elementów, z których można zbudować własną konstrukcję torów i rozpocząć zabawę polegającą na obserwowaniu przemieszczającej się po torze kulki. W zestawie znajduje się 18 elementów konstrukcyjnych oraz przeszło 100 części. Początkujące osoby mogą korzystać z dołączonych schematów budowy tras oraz propozycji zadań do wykonania.

Zabawa polega na przejeździe kulki przez zbudowane tory. Po drodze musi ona pokonać różne przeszkody. Dziecko dzięki tworzeniu konstrukcji i obserwowaniu ruchu kulki, może uzmysłowić sobie na czym polega grawitacja oraz inne podstawowe prawa fizyki. Uczy się zarazem logicznego myślenia i spostrzegawczości, a także rozwija motorykę, wyobraźnię oraz kreatywność.

Gravitrax – zestawy uzupełniające

Zestawy uzupełniające Gravitrax pozwalają na wiele sposobów rozbudowywać system torów i wzbogacać go o różne elementy. Zostały do nich dołączone dodatki, m.in. szyny o różnej długości i szerokości, płyty podłogowe, elementy dystansowe i łączące, a także dodatkowe kulki.

Magnetyczna armatka pozwala wyrzucać kulkę na większą wysokość oraz przyspieszyć jej ruch. Podobne możliwości zapewniają trampolina i wyrzutnia, dzięki którym można przerzucić kulkę nad przeszkodami. Innym przydatnym dodatkiem jest młotek, którego użycie sprawia, że kulka toczy się dłużej, nawet pod górę.

Zestaw uzupełniający Budowle zawiera części pozwalające rozbudowywać system torów, m.in. płyty podłogowe, łapacze, zwrotnice czy elementy dystansowe i łączące. Za pomocą spirali kulka zacznie się kręcić, winda przetransportuje ją do góry, a pętla sprawi, że będzie zmierzać do celu inną drogą. Powstał ponadto zestaw uzupełniający Gravitrax z tunelami, w których można ukryć kulkę.

Zapewnij swojemu dziecku wiele chwil pouczającej zabawy, dzięki systemowi torów kulkowych Gravitrax. Dobierz dodatki do zestawu startowego, aby rozrywka była jeszcze jeszcze ciekawsza i bardziej urozmaicona.

więcej

Gravitrax – najczęściej zadawane pytania