Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Szerokość wejścia w milimetrach
  • więcej
Regulacja w stopniach
Funkcje sokowirówki
  • więcej
Pojemność pojemnika na sok
  • więcej
Pojemność pojemnika na miąższ
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Sokowirówki

Osobom, które chcą przetwarzać duże ilości owoców i warzyw i uwielbiają pić soki, w kuchni przyda się sokowirówka – urządzenie, dzięki któremu można dostarczać codziennej dawki witamin właśnie w postaci świeżego soku. Na jakie parametry takiego sprzętu trzeba zwrócić szczególną uwagę, by spełniało ono wszystkie oczekiwania?

Dobroczynny wpływ na organizm świeżo wyciskanych soków

Soki z owoców i warzyw można wyciskać przy użyciu różnych urządzeń – sokowirówek, wyciskarek do cytrusów czy wyciskarek wolnoobrotowych. Dla tych, którzy lubią soki z cząstkami owoców, sprawdzi się właśnie sokowirówka, choć należy pamiętać, że działa ona nieco inaczej niż wyciskarka wolnoobrotowa. Przede wszystkim okazuje się mniej skuteczna w wyciskaniu soków np. z warzyw liściastych. Jednak w każdym innym wypadku sokowirówka pozwala niemal natychmiast cieszyć się smakiem świeżo wyciskanego soku. Sokowirówki mogą przerabiać duże ilości owoców i warzyw i robią to bardzo szybko, jednak sok nie jest w pełni klarowny, a na jego powierzchni powstaje piana. Przed zakupem takiego urządzenia również warto wiedzieć, że tak przygotowany sok należy wypić od razu i nie można przechowywać kilka dni w lodówce, w przeciwieństwie do tego zrobionego z wykorzystaniem wyciskarki wolnoobrotowej.

Jak wybrać odpowiednią sokowirówkę?

Kluczowy element takiego urządzenia stanowi jego sito, przez które przeciskany jest sok i oddzielana jest pulpa. By ten sprzęt pracował wydajnie, musi mieć odpowiednią moc. To od tego parametru uzależniona jest efektywność działania urządzenia. Mocny silnik powinien mieć co najmniej 700 W, co pozwala na wyciśnięcie soku nawet z bardziej twardych warzyw, takich jak burak, seler czy marchewka. Natomiast niższa moc będzie wystarczająca do wyciskania owoców miękkich, np. truskawek, ananasów czy jabłek.

Jeśli zamierzasz wyciskać sok z różnych owoców i warzyw, a przy tym korzystać z sokowirówki intensywnie, wówczas wybierz taki model, który ma większe sito wykonane ze stali nierdzewnej oraz ścianki z metalowej mikrosiateczki. Najlepiej, aby urządzenie miało duży otwór zasypowy, by móc wkładać do niego większą liczbę produktów jednocześnie.

W naszej ofercie możesz porównać sprzęty znanych i renomowanych producentów – m.in. sokowirówki Zelmer czy Philips o kompaktowych rozmiarach, idealne do małych kuchni.

Sprawdź, które z urządzeń spełni twoje oczekiwania. Wybór sprzętu AGD jest również świetnym pomysłem na praktyczny prezent do domu. 

więcej