Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Rozmiar pościeli
  • więcej
Rozmiar prześcieradła
  • więcej
Marki
  • więcej
Kolor
Dostępność
Cena
Ocena

Pościel dziecięca i niemowlęca

Pościel dziecięca może różnić się ze względu na rozmiar, materiał (np. bawełna, włókna bambusowe), kształt oraz wygląd. W naszej ofercie znajdują się posłania o standardowym rozmiarze (160x200 cm), nieco mniejszym (140x200 cm), jak i wiele zmniejszonych wariantów, dedykowanych niemowlętom (np. 80x40 cm). Nie brakuje również alternatywnych rozwiązań typu rożek niemowlęcy, gniazdo/kokon lub pościel wzbogacona o ochraniacz i chroniący przed słońcem baldachim.

Jaka pościel dla niemowlaka?

Skóra każdego niemowlęcia wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nowo narodzone dziecko nie jest w stanie samo zapewnić sobie odpowiedniej termoregulacji, przez co o wiele bardziej niż w przypadku osób dorosłych, zagraża mu wychłodzenie. Oprócz ciepła odpowiednia pościel do łóżeczka dla najmłodszych powinna zapewniać dziecku również komfort i swobodę poruszania się. Dlatego zakup materiału o delikatnej fakturze i odpowiednim rozmiarze (zbyt duża pościel może krępować ruchy i niekorzystnie wpływać na rozwój motoryki dziecka) jest tak ważna.

Optymalnym rozwiązaniem dla niemowlaka jest pościel, której wymiary nie przekraczają 1 m długości i 0,5 m szerokości. To odpowiedni rozmiar, który pozwoli odpowiednio okryć ciało dziecka, zapewniając mu odpowiednią temperaturę. Podczas wyboru prześcieradła, warto przemyśleć zakup tkaniny wykonanej z włókien bambusa. Materiał ten posiada właściwości antyalergiczne, przeciwgrzybicze i bakteriobójcze.

Jaka pościel dla dziecka?

Pościel dla dzieci, które okres niemowlęctwa mają już za sobą, powinna charakteryzować się większym rozmiarem. Zakup kompletu pościeli o standardowym wymiarze kilkuletniemu dziecku zapewnia co najmniej kilka lat dalszego użytkowania. Możliwe, że dziecko chętniej będzie kładło się spać, jeżeli posłanie wzbogacone zostało o podobiznę jego ulubionego bohatera z filmu lub kreskówki. Dlatego w naszym asortymencie znajduje się m.in. pościel Harry Potter.

W ofercie naszego sklepu nie brakuje również kocyków i różnego rodzaju poduszek. Przejrzyj nasz asortyment i wybierz pościel, która sprawdzi się najlepiej.

więcej

Strefa marek

Dziecko - warto wiedzieć

Podobne do ostatnio oglądanego