Opowieści z Narnii - książki

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Książki z serii Opowieści z Narnii

„Opowieści z Narnii” to seria książek autorstwa brytyjskiego pisarza C.S. Lewisa, zilustrowanych przez Pauline Baynes. W skład cyklu wchodzi 7 powieści, które są zaliczane do klasyki fantastycznej literatury dziecięcej. Zostały przetłumaczone na przeszło 40 języków, a ich sprzedaż przekroczyła sto milionów egzemplarzy. Autor pisał je w latach 1949-1954. Jako pierwsza, w 1950 roku, została wydana powieść pt. „Lew, czarownica i stara szafa”. Pozostałe pozycje z serii to „Siostrzeniec czarodzieja”, „Koń i jego chłopiec”, „Książę Kaspian”, „Podróż wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło” i „Ostatnia bitwa”.

Opowieści z Narnii – seria o walce dobra ze złem

Książki z serii „Opowieści z Narnii” opowiadają o przygodach czwórki rodzeństwa – Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra Pevensie. W okresie II wojny światowej trafiają oni do domu profesora Kirke, w którym odnajdują starą szafę prowadzącą do fikcyjnej krainy Narnii. Istnieje ona równolegle do realnego świata i zamieszkują ją zarówno ludzie, mówiące ludzkim głosem zwierzęta (m.in. ptaki, myszy, lisy, bobry i wilki), jak i postacie fantastyczne, w tym fauny, karły, centaury, driady i olbrzymy.

W Narnii rozgrywa się nieustanna walka dobra ze złem. Na skutek klątwy rzuconej przez Białą Czarownicę, w krainie tej panuje od stu lat nieustanna zima i nie nadchodzi Boże Narodzenie. Bohaterowie powieści ruszają na ratunek mieszkańcom Narnii, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Pomaga im Lew Aslan oraz inne magiczne istoty.

Opowieści z Narnii – książki z bogatą symboliką

Powieści z serii „Opowieści z Narnii” obfitują w wiele religijnych i mitologicznych symboli. Nawiązują m.in. do motywów chrześcijańskich, obecnych w mitologii rzymskiej, germańskiej i greckiej, a także baśniach brytyjskich. Do magicznej krainy mogą wejść tylko dzieci, ponieważ w przeciwieństwie do dorosłych są niewinne, ufne, dobre oraz napełnione wiarą i nadzieją. Książki z serii „Opowieści z Narnii” zwracają uwagę na uniwersalne wartości, m.in. prawdomówność, odwagę, poświęcenie czy lojalność.

Sprawdź dostępne w naszym asortymencie powieści z cyklu „Opowieści z Narnii” i poznaj magiczne przygody bohaterów.

więcej