Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Filtruj
Kategorie
Seria
  • więcej
Cena

Seria: opowieści z meekhańskiego pogranicza usuń

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza”

W kategorii tej znajdują się książki z serii „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Jest to zbiór publikacji polskiego autora fantasy Roberta M. Wegnera. 

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” – seria fantasy 

W cyklu opartym na motywie meekhańskiego pogranicza znalazły się powieści oraz zbiory opowiadań. Debiutem książkowym Roberta M. Wegnera była wydana w 2009 roku pozycja „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”. W 2012 roku pojawiła się pierwsza powieść z serii, zatytułowana „Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. 

Książki z tej serii zostały opublikowane przez wydawnictwo Powergraph. Pozycje warto jest czytać w kolejności powstawania, zaczynając od dwóch zbiorów opowiadań, które łączą się fabułą z powieściami. 

Książki z cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” 

Autor ukazuje czytelnikowi złożony świat Meekhanu, przedstawia jego różne kierunki, krajobrazy i postacie. Pojawiają się motywy wiary w duchy, magię czy siły nadprzyrodzone. 

W serii mieszają się egzotyczne kultury, języki i wierzenia. Autor opisuje walki toczące się w obronie Imperium i szczegółowo objaśnia używane strategie wojenne. Książki skrywają tajemnice sprzed tysięcy lat, które zostają odkryte przez bohaterów powieści. 

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” – ciekawostki 

Książki tej serii zostały dotychczas przetłumaczone na język czeski, rosyjski, litewski i ukraiński. Robert M. Wegner zdobył liczne nagrody za publikację serii „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Jest laureatem m.in. Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Sfinksa,  Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. 

W 2015 roku ukazało się opowiadanie spoza serii pt. „Każdy dostanie swoją kozę”, które promowało pierwszy tom cyklu. Zostało ono również opublikowana na łamach magazynu Science Fiction Fantasy & Horror. Z serią związane jest także opowiadanie „Jeszcze może załopotać”, wydane w 2019 roku. Ukazuje ono historię, która rozgrywa się 30 lat przed wydarzeniami z serii „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. 

Sprawdź nasz asortyment książek z serii „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” i poznaj historię walk toczących się w fikcyjnym świecie Meekhanu. 

 

więcej