Zestawy Lego City

Lego City, a wcześniej Lego Town i Lego World City to seria klocków produkowana od 1972 roku przez duńskie przedsiębiorstwo zabawkarskie Lego. Lego City to jedna z najbardziej znanych serii tej marki, której tematem jest miasto i życie miejskie.

Klocki Lego City - fascynująca przygoda w mieście Lego

Klocki Lego City pozwalają wznosić niesamowite konstrukcje budynków i pojazdów, które stanowią stałe elementy życia w mieście. Na serię składa się obecnie ponad 1200 zestawów o rozmaitych stopniach trudności i dedykowanych różnym grupom wiekowym.

W mieście Lego City nie mogło zabraknąć takiej infrastruktury, jak komisariat policji, siedziba straży pożarnej, szpital, szkoła, bank, lotnisko, myjnia samochodowa, punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, mosty, drogi, wiadukty i dworce kolejowe. Lego City obejmuje także zestawy umożliwiające tworzenie obiektów budowlanych takich, jak apartamentowce, bloki mieszkalne, domki jednorodzinne i domy wakacyjne. Lego City zaskakuje także niezliczoną ilością szeroko pojętych pojazdów.

Z pomocą zestawów można wybudować m.in. pociąg, ciężarówkę, wóz strażacki, wóz policyjny, kamper wakacyjny, helikopter, samolot, odrzutowiec, motocykl, traktor, łódź, samochód wyścigowy, śmieciarkę, zamiatarkę, lawetę, monster truck, czy buldożer. Dla poszukiwaczy przygód producent klocków przygotował także zestawy pozwalające wyruszyć w wyprawę badawczą na Marsa, odwiedzić centrum lotów kosmicznych, wziąć udział w pokazach kaskaderskich lub przejechać się terenówką zwiadowczą po ziemiach Arktyki

Zestawy Lego City - budowanie i zabawa w jednym

Klocki Lego City to inspirująca zabawka, która pozwala rozwijać wiele umiejętności. W trakcie budowania dziecko uczy się procesu tworzenia oraz rozwija myślenie analityczne. Dodatkowo klocki Lego kształtują małą motorykę ciała, doskonalą zdolności manualne, a także pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Efekt ukończonej budowli daje niezwykłą satysfakcję, ale na tym zabawa się nie kończy. Figurki dołączone do zestawów Lego City umożliwiają odgrywanie scenek i tworzenie fascynujących historii w wielkim mieście.

Zapoznaj się z naszym asortymentem klocków Lego City i wybierz zestawy, które zagwarantują Ci solidną dawkę rozrywki na najwyższym poziomie.  

więcej

Dowiedz się więcej o LEGO

Wszystkie artykuły

LEGO® – najczęściej zadawane pytania