Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Regulacja w stopniach
Prędkość obrotowa
  • więcej
Funkcje wyciskarki
  • więcej
Pojemność pojemnika na sok
  • więcej
Pojemność pojemnika na miąższ
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Wyciskarki wolnoobrotowe

W warzywach i owocach znajduje się bogactwo witamin i mikroelementów. Ci, którzy nie przepadają za jedzeniem ich w surowej formie, a chcieliby móc korzystać z ich dobroczynnego wpływu na organizm, mogą  spożywać je w formie soków. Smoothie z owoców i warzyw można kupić w sklepie – są to tzw. soki jednodniowe, ale równie dobrze można je przygotowywać samodzielnie dla siebie i swoich najbliższych na bieżąco w miarę potrzeb. Zwykłe wyciskarki do owoców, m.in. te przeznaczone do cytrusów pozwalają przyrządzić klasyczny sok pomarańczowy czy grapefruitowy. Nie nadają się jednak do przygotowywania soków warzywnych, szczególnie z warzyw liściastych, takich jak jarmuż czy szpinak – do tego potrzebna jest wyciskarka wolnoobrotowa.

Jak działają wyciskarki wolnoobrotowe?

Wyciskarki do owoców i warzyw to urządzenia elektryczne, które pozwalają na pozyskanie soku z różnych produktów spożywczych. Wyciskarki wolnoobrotowe cechuje inny mechanizm działania niż np. ten, który stosowany jest w wyciskarkach ręcznych. Tego rodzaju urządzenia elektryczne są wyposażone w ślimak, który obraca się wolno i miażdży kawałki warzyw, owoców, a nawet liści, przeciskając przy okazji ich sok przez sito. Pozostała część wyciskanego produktu jest usuwana w postaci tzw. pulpy. Obroty ślimaka wyciskarki wolnoobrotowej powodują, że urządzenie nie nagrzewa się i nie powoduje utraty cennych składników mineralnych lub witamin zawartych w owocach i warzywach. Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na zastosowanie sita o większych oczkach, by przygotować sok z miąższem, tzw. smoothie. Warto wiedzieć, że sok przygotowany w wyciskarce najlepiej wypić od razu po przygotowaniu.

Jak wybrać odpowiednią wyciskarkę do warzyw i owoców?

W naszej ofercie można znaleźć duży wybór wyciskarek do warzyw, wyciskarek do owoców, w tym również do cytrusów. Są wśród nich zarówno wyciskarki jednoślimakowe pionowe, tzw. górne, jak i wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe, poziome. Te pierwsze bardziej nadają się do wyciskania soków z warzyw i owoców, z kolei dwa ślimaki doskonale poradzą sobie też z wyciskaniem mało soczystych produktów, np. liści. Możesz zdecydować się na modele, które przeznaczone są w szczególności do wyciskania soków z warzyw liściastych.

Sprawdź, jaką moc ma wyciskarka, z jakich materiałów została wykonana i co ważne – jak się ją rozkręca, ponieważ utrzymanie wyciskarki wolnoobrotowej w czystości bywa czasami kłopotliwe. Co istotne, dzięki takim sprzętom wyciśniesz sok, ale w niektórych modelach możesz przygotować także np. mleko kokosowe czy migdałowe.

Odpowiedz sobie na pytanie, które spośród funkcji wyciskarek wolnoobrotowych są najbardziej potrzebne i przydadzą się na co dzień. Dzięki temu można zawęzić wyniki wyszukiwania w tej kategorii produktowej i znaleźć te sprzęty AGD, które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom.

więcej