Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Typ wyciskarki
Funkcje wyciskarki
  • więcej
Prędkość obrotowa
  • więcej
Regulacja w stopniach
Pojemność pojemnika na sok
  • więcej
Pojemność pojemnika na miąższ
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Wyciskarki wolnoobrotowe

W warzywach i owocach znajduje się bogactwo witamin i mikroelementów. Ci, którzy nie przepadają za jedzeniem ich w surowej formie, a chcieliby móc korzystać z ich dobroczynnego wpływu na organizm, mogą  spożywać je w formie soków. Smoothie z owoców i warzyw można kupić w sklepie – są to tzw. soki jednodniowe, ale równie dobrze można je przygotowywać samodzielnie dla siebie i swoich najbliższych na bieżąco w miarę potrzeb. Zwykłe wyciskarki do owoców, m.in. te przeznaczone do cytrusów pozwalają przyrządzić klasyczny sok pomarańczowy czy grapefruitowy. Nie nadają się jednak do przygotowywania soków warzywnych, szczególnie z warzyw liściastych, takich jak jarmuż czy szpinak – do tego potrzebna jest wyciskarka wolnoobrotowa.

Jak działają wyciskarki wolnoobrotowe?

Wyciskarki do owoców i warzyw to urządzenia elektryczne, które pozwalają na pozyskanie soku z różnych produktów spożywczych. Wyciskarki wolnoobrotowe cechuje inny mechanizm działania niż np. ten, który stosowany jest w wyciskarkach ręcznych. Tego rodzaju urządzenia elektryczne są wyposażone w ślimak, który obraca się wolno i miażdży kawałki warzyw, owoców, a nawet liści, przeciskając przy okazji ich sok przez sito. Pozostała część wyciskanego produktu jest usuwana w postaci tzw. pulpy. Obroty ślimaka wyciskarki wolnoobrotowej powodują, że urządzenie nie nagrzewa się i nie powoduje utraty cennych składników mineralnych lub witamin zawartych w owocach i warzywach. Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na zastosowanie sita o większych oczkach, by przygotować sok z miąższem, tzw. smoothie. Warto wiedzieć, że sok przygotowany w wyciskarce najlepiej wypić od razu po przygotowaniu.

Jak wybrać odpowiednią wyciskarkę do warzyw i owoców?

W naszej ofercie można znaleźć duży wybór wyciskarek do warzyw, wyciskarek do owoców, w tym również do cytrusów. Są wśród nich zarówno wyciskarki jednoślimakowe pionowe, tzw. górne, jak i wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe, poziome. Te pierwsze bardziej nadają się do wyciskania soków z warzyw i owoców, z kolei dwa ślimaki doskonale poradzą sobie też z wyciskaniem mało soczystych produktów, np. liści. Możesz zdecydować się na modele, które przeznaczone są w szczególności do wyciskania soków z warzyw liściastych.

Sprawdź, jaką moc ma wyciskarka, z jakich materiałów została wykonana i co ważne – jak się ją rozkręca, ponieważ utrzymanie wyciskarki wolnoobrotowej w czystości bywa czasami kłopotliwe. Co istotne, dzięki takim sprzętom wyciśniesz sok, ale w niektórych modelach możesz przygotować także np. mleko kokosowe czy migdałowe.

Odpowiedz sobie na pytanie, które spośród funkcji wyciskarek wolnoobrotowych są najbardziej potrzebne i przydadzą się na co dzień. Dzięki temu można zawęzić wyniki wyszukiwania w tej kategorii produktowej i znaleźć te sprzęty AGD, które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.