Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Producent

Konsole Xbox Series X i S

Dziewiąta generacja konsol przyniosła podział sprzętu Microsoftu. Amerykański producent wydał dwie linie urządzeń obsługujące te same gry, ale w różnej jakości. W naszym asortymencie znajduje się topowa konsola Xbox Series X oraz jej tańsza wersja Series S.

Podział konsol Xbox Series X/S

Microsoft w ramach 9. generacji wydał na rynek flagową konsolę Xbox Series X, która aspirowała do miana najbardziej wydajnego urządzenia w swojej kategorii. W celu zapewniania dostępności nowych gier dla osób z mniej zasobnym portfelem wydano słabszą wersję. Konsola Xbox Series S została m.in. pozbawiona napędu optycznego. Różnice między urządzeniami przedstawiają się następująco:

Konsola Xbox Series X – standardowo czarna konsola z obudową o wymiarach 151x301x151 mm i wadze ok. 4,5 kg. Na pokładzie znalazł się napęd optyczny UHD Blu-ray. Oba urządzenia posiadają ten sam procesor, ale mocniejszy sprzęt dysponuje 16 GB RAMu, dyskiem SSD o pojemności 1 TB i układem GPU o mocy 12,15 TFLOPS. Gry działają w natywnym 4K. Konsola Xbox Series S – standardowo biała konsola o wymiarach 151x275x65 mm i wadze ok. 2 kg. Sprzęt posiada 10 GB RAMu i GPU o mocy 4 TFLOPS. Dysk SSD posiada pojemność 512 GB. W wersji Carbon Black zwiększono pojemność nośnika do 1 TB. Konsola nie posiada napędu optycznego, więc użytkownicy mogą korzystać jedynie z gier zakupionych cyfrowo.W przypadku tego modelu gry działają w rozdzielczości 1440p.

Zalety konsol Xbox Series X/S

Główną zaletą konsoli Xbox Series S jest dostępność do najnowszych gier za stosunkowo niską cenę zakupu sprzętu. Konsola Xbox Series X pozwala na obsługę gier w pełnym 4K i 120 Hz. W przypadku obu konsol układy graficzne obsługują zaawansowane efekty graficzne. Konsole Xbox Series X/S dają dostęp do szerokiej biblioteki aktualnych gier i wstecznie kompatybilnych. Oba modele obsługują usługę Xbox Game Pass zapewniającą gry w ramach abonamentu. Kontrolery z konsol Microsoftu są w pełni kompatybilne z Windows.

Sprawdź dostępne konsole Xbox Series X/S i dobierz model odpowiadający twoim potrzebom.

więcej