Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu

Kompresory do pompowania kół

Prawidłowe ciśnienie w oponach samochodu to ogromnie ważny parametr wpływający na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu. Planując długą podróż, warto wcześniej starannie sprawdzić stan techniczny auta, w tym uzupełnić powietrze w kołach. Zbyt niskie ciśnienie może zwiększać ryzyko przegrzania opony i jej wystrzału, a dodatkowo pogarsza precyzję kierowania i pokonywania zakrętów. Mimo, że większość stacji benzynowych bezpłatnie udostępnia kierowcom urządzenia do pompowania kół, to wskazane jest, aby na nieplanowaną okoliczność wyposażyć swój pojazd w osobisty kompresor samochodowy. Kompresor do pompowania kół świetnie sprawdzi się podczas długich podróży, wyjazdów służbowych, na wyjazdach wakacyjnych oraz w przydomowym warsztacie.

Rodzaje kompresorów

Dostępne są dwa rodzaje sprężarek. Kompresor olejowy to najpopularniejszy typ urządzenia. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, trwałością i jest odporny na intensywną eksploatację. Często jest więc wykorzystywany w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Tłok w kompresorze olejowym powinien być regularnie smarowany, aby zniwelować tarcie. Producenci oferują także kompresory bezolejowe. Sprzęt ten cechuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu z łatwością zmieści się w bagażniku samochodu. Zasada działania obu kompresorów jest taka sama, jednak tłok w kompresorze bezolejowym wykonany jest ze specjalnego tworzywa odpornego na tarcie, dzięki czemu nie ma potrzeby pokrywania go smarem. Kompresor olejowy ma z kolei większą moc i wydajność. Często także wyposażony jest w koła ułatwiające transport urządzenia w określone miejsce. Oba typy sprężarek mogą być zasilane z gniazda zapalniczki, w którym napięcie wynosi zwykle 12V. 

Wybierając kompresor do pompowania kół samochodowych, w zależności od jego przeznaczenia, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry takie, jak ciśnienie maksymalne, pojemność zbiornika, szybkość pompowania, poziom hałasu, czy maksymalny czas pracy. 

Zapoznaj się z naszą ofertą kompresorów samochodowych i wybierz urządzenie dopasowane do twoich potrzeb. 

więcej