Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stopień ochrony
  • więcej
Gwint
  • więcej
Rodzaj zasilania
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Barwa światła
  • więcej
Materiał
  • więcej
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Oświetlenie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie przynosi wytchnienie po stresującym dniu. Na podwórku możesz uprawiać kwiaty i warzywa, stworzyć miejsce do zabawy dla dzieci czy do biesiadowania dla dorosłych domowników. Nawet zmrok nie musi oznaczać końca imprezy na tarasie, jeśli zaplanujesz odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Pozwoli ono na podkreślenie piękna kwiatów na grządkach i klombach. Jakie lampy ogrodowe znajdziesz na empik.com?

Jakie lampy do ogrodu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że chcąc zaaranżować oświetlenie ogrodowe, musisz wybrać specjalne urządzenia elektryczne, przystosowane do montażu na zewnątrz, które będą odporne na wilgoć i wodę. Kupując lampy do ogrodu, sprawdź więc, jaka jest ich klasa ochronności, określająca rodzaj izolacji elektrycznej. II klasę ochrony powinny mieć lampy odpowiednie na podwórko, a III rozwiązania do oczek wodnych.

Możesz zdecydować się na lampy ogrodowe stojące czy oświetlenie ogrodowe LED, np. do oświetlania ścieżek. Pięknie będą wyglądały lampy ogrodowe kule. Jeśli nie masz poprowadzonej instalacji elektrycznej, zastosuj oświetlenie solarne, zasilane promieniami słonecznymi. Lampy ogrodowe solarne dostępne są na empik.com w różnych kształtach i modelach. Bez trudu dobierzesz więc oświetlenie do twoich potrzeb. Polecamy również sprawdzenie oferty żarówek.

Co warto oświetlić w ogrodzie?

Dzięki zastosowaniu właściwego oświetlenia możesz zdecydowanie zwiększyć atrakcyjność swojej posesji. Z pewnością warto, byś pomyślał o oświetleniu furtki i drzwi wejściowych oraz ścieżek prowadzących od bramy do drzwi. Podświetlając elewację domu, możesz uwydatnić atrakcyjne elementy architektoniczne. Oprócz tego, jeśli w przydomowym ogrodzie masz piękne przykłady małej architektury i rośliny, możesz zastosować iluminacje, np. z wykorzystaniem reflektorów. Warto też, byś przemyślał oświetlenie od strony tarasu, by zwiększyć przyjemność wypoczywania w tej części wokół domu po zmroku, np. w letnie, ciepłe wieczory.

Sprawdź nasze oferty i wybierz oświetlenie ogrodowe dla siebie.

więcej