Outlet Empik: Produkty używane i odnowione
Empik umożliwia prowadzenie sprzedaży produktów outletowych (odnowionych, używanych lub w uszkodzonym opakowaniu) jedynie wybranym Merchantom, którzy spełniają określone wymagania w zakresie obsługi klienta oraz jakości oferowanych produktów.
Produkty te oznaczone są następującym symbolem:
W Outlecie dostępne będą trzy stany produktów (inne niż nowy):
  • Nowy - produkty, które są fabrycznie nowe, w opakowaniu oryginalnym, nieuszkodzonym
  • Używany - produkty otwarte/ używane, które mogą nosić ślady użytkowania. W ramach tego stanu należy wskazać kondycję produktu: bardzo dobrą, dobrą i zadowalającą.
  • Odnowiony - produkt odnowiony przez profesjonalny serwis, poddany testom. Doskonały stan techniczny, nieznaczne ślady użytkowania. W ramach tego stanu należy wskazać kondycję produktu: bardzo dobrą, dobrą i zadowalającą.
  • Uszkodzone opakowanie - produkt fabrycznie nowy w uszkodzonym opakowaniu
Sprzedawca jest odpowiedzialny za ocenę stanu produktów zgłaszanych do Outletu. Empik nie sprawdza stanu tych produktów. Przypisując kondycję produktu, Sprzedawcy kierują się kryteriami jakościowymi zawartymi TUTAJ
Odnowione i używane produkty outletowe są objęte wydłużonym czasem na zwrot wynoszącym 30 dni. Klient ma prawo do zwrotu w sytuacji, gdy stan produktu nie spełnia jego oczekiwań bądź jest niezgodny z przyjętymi kryteriami jakościowymi.