/ dziecko i mama
/ Foteliki samochodowe

/ RWF-tyłem do kierunku jazdy

Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
Wiek
Kolor
Materiał
Waga dziecka
Kierunek jazdy
Marki
Dostępność
Cena
Ocena

RWF - Rear Way Facing

Zdobywające coraz większą popularność foteliki samochodowe RWF, jeszcze bardziej niż klasyczne wersje dbają o bezpieczeństwo dziecka podczas zdarzeń drogowych. RWF oznacza „Rear Way Facing”, czyli „tyłem do kierunku jazdy”. Dzięki tego typu fotelikom samochodowym, maluch ma w pełni osłonioną głowę i plecki, a skorupa siedziska absorbuje duże siły wynikające ze zderzenia i wypadków. Te nowoczesne modele są polecane przez szereg różnych organizacji konsumenckich na całym świecie.

W tej kategorii znajdziesz wyłącznie nowoczesne foteliki RWF, spełniające wszelkie wymagania oraz normy, produkcji znanych i renomowanych marek. Proponujemy szereg różnych modeli, odpowiednich dla dzieci o różnej wadze i na różny wiek. Oprócz najwyższej klasy bezpieczeństwa, siedziska te łatwo zamontować w wielu różnych samochodach i dzięki piankowym wykończeniu wnętrza, są niezwykle wygodne dla dziecka.

Postaw na nowoczesność i zapewnij odpowiednie, najlepsze bezpieczeństwo swojemu maluchowi.

więcej

Foteliki RWF

W tej kategorii znajdują się foteliki samochodowe RWF dla dzieci, czyli umożliwiające podróż tyłem do kierunku jazdy. Do wyboru są modele znanych marek, w tym Lionelo, Avionaut, Besafe, Romer, Graco czy Maxi-Cosi. Można wybierać foteliki przystosowane dla dzieci w różnym wieku i o różnym ciężarze ciała. Dostępne są modele pasujące do następujących przedziałów wagowych – 0-13 kg, 0-18 kg i 0-36 kg. Montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy sprawia, że dziecko ma w pełni osłonięte plecy i głowę, co zwiększa jego bezpieczeństwo podczas zderzeń czołowych.

Foteliki RWF z systemem Isofix

Można znaleźć w naszym asortymencie fotelik RWF dla swojego dziecka, przystosowany do montażu w systemie Isofix. Rozwiązanie to polega na zamontowaniu fotelika bezpośrednio do konstrukcji samochodu – przy użyciu metalowych uchwytów. Dzięki temu fotelik jest stabilny i nie przesuwa się podczas jazdy.

Fotelik RWF z systemem Isofix zapewnia bezpieczeństwo dziecka podczas kolizji i wypadków drogowych, ponieważ redukuje siły oddziałujące na dziecko w przypadku tego typu zdarzeń. Niektóre foteliki RWF z Isofix mają dodatkowy, górny pas zabezpieczający Top Tether, który niweluje odchylenie głowy dziecka do przodu w sytuacji czołowego zderzenia. Fotelik może być zarazem wyposażony w nogę stabilizującą.

Foteliki samochodowe RWF zapinane pasami

Do wyboru są także foteliki RWF montowane w samochodzie przy użyciu 5-punktowych lub 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Jest to wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy często wyjmują fotelik z pojazdu lub przewożą w samochodzie dzieci na kilku fotelikach. Warto wybrać model z sygnalizacją poprawności zapięcia pasów. Wiele fotelików RWF z naszej oferty ma również nakładki antypoślizgowe na pasach, a także poduszki, które zapobiegają bolesnym otarciom delikatnej skóry dziecka.

Obrotowe foteliki RWF

Foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy mogą być wyposażone w funkcję obracania o 90, 180, a nawet 360 stopni. Dzięki takiej możliwości rodzic może znacznie łatwiej i szybciej umieścić dziecko w samochodzie oraz wyjąć z niego po zakończonej podróży. Obracanie fotelika RWF Isofix nie będzie wymagać jego wypinania z prowadnic.

Foteliki RWF z dodatkowymi funkcjami

Nowoczesne foteliki samochodowe RWF mają dodatkowe funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo małego podróżnika. Niektóre modele są wyposażone w przyjemne w dotyku wkładki, które zapewniają prawidłową pozycję pleców i absorbują siłę uderzeniową podczas zdarzeń drogowych. W ten sposób chronią odcinek lędźwiowy kręgosłupa dziecka. Można znaleźć niejeden fotelik RWF z wkładką, która zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza.

Przydatną funkcją jest również regulacja zagłówka, nawet jedną ręką. Dostępne są także foteliki RWF z doczepianym daszkiem, który chroni malca przed intensywnymi promieniami słońca i niweluje ryzyko przegrzania. Fotelik może mieć zarazem kilkustopniową regulację oparcia, umożliwiającą dziecku przyjęcie komfortowej pozycji, w tym do spania.

Zapoznaj się z naszym asortymentem fotelików RWF i wybierz model, który w największym stopniu spełni potrzeby twojego dziecka.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Foteliki samochodowe RWF – najczęściej zadawane pytania