Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej

Bagażniki, boksy i haki

W przypadku przewożenia większej ilości bagażu lub przedmiotów o dużych gabarytach potrzebne są akcesoria, które ułatwią ich solidne i bezpieczne umocowanie. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być bagażniki rowerowe, boksy i haki.

Przewożenie rowerów samochodem

Rozkręcanie jednośladu po to, by móc go przewieźć samochodem jest kłopotliwe. W mniejszych autach nie ma pewności, czy rowery zmieści się w bagażniku lub na tylnym siedzeniu. W takim przypadku można wykorzystać do przewożenia go przeznaczone do tego celu bagażniki rowerowe.

Istnieją właściwie cztery grupy takich produktów – na hak, na dach, na klapę pojazdu i na koło zapasowe. Warto zwrócić uwagę, ile rowerów zmieści się na takim bagażniku i ile wynosi jego maksymalne obciążenie podawane w kilogramach. Znaczenie przy wyborze ma również to, do jakiego rozmiaru kół przystosowane są takie uchwyty.

Dodatkowe bagażniki do samochodu

Często trudno jest zmieścić we wnętrzu pojazdu sprzęt sportowy. Można wykorzystać do tego celu bagażniki dachowe i boksy czy kufry mocowane do relingów dachowych. Dostępne są rozwiązania odpowiednie do przewożenia nart i desek snowboardowych – mają wystarczającą długość, by zmieścił się w nich sprzęt sportowy. Dzięki boksom w znaczący sposób powiększa się powierzchnia do przewożenia bagażu. Zamki i opaski do bagażników, linki oraz inne elementy mocujące pozwolą na stabilne umieszczenie przewożonych przedmiotów poza autem.

Do wnętrza pojazdu można z kolei wybrać torby podróżne do bagażnika, organizery czy inne, podobne elementy ułatwiające przewóz i organizację rzeczy.

Haki holownicze do samochodów

Do holowania pojazdów czy przymocowania przyczepy potrzebny jest hak holowniczy z kompletnym systemem mocowania. Przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę dopasowanie tego elementu do marki i modelu pojazdu, ale także indywidualne oczekiwania. Ważny jest maksymalny ciężar pojazdu, który może być holowany na lince przy użyciu danego haka. Producenci podają ponadto siłę uciągu takiego haka w kN oraz maksymalny nacisk na jego kulę liczony w kilogramach.

Dodatek samochodowy w postaci haka holowniczego wykorzystuje się do ciągnięcia przyczep, holowania pojazdów, ale okazuje się on przydatny również do zamocowania dodatkowego bagażnika, np. na rowery czy inne sprzęty sportowe.

Przy kupowaniu dodatkowych bagażników i boksów oraz haków holowniczych sprawdź, czy Twój pojazd pozwoli na ich bezproblemowy i mało inwazyjny montaż. Wybierz odpowiedniej wielkości i typu bagażniki, kufry czy boksy na dach, w tym bagażniki rowerowe.

więcej