Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
Moc urządzenia
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Ciśnienie w barach

Mopy parowe

Mop parowy umożliwia mycie oraz dezynfekowanie podłóg bez stosowania specjalnych płynów. Gorąca para wodna, którą generuje urządzenie, rozpuszcza zabrudzenia, a także zabija drobnoustroje ze skutecznością do 99,9%, w tym bakterie (również roznoszone przez zwierzęta domowe) oraz wirusy.

Mopy parowe bezprzewodowe

Wyjątkowo chętnie wybierane są mopy parowe bezprzewodowe. Brak okablowania zapewnia mobilność, pozwalając użytkownikowi na swobodne przemieszczanie się między pomieszczeniami. Zamiast przewodu urządzenia te są wyposażane w akumulatory, które po naładowaniu umożliwiają wymycie kilkudziesięciu m2 podłóg. Bezprzewodowe mopy parowe ma w swojej ofercie np. marka Moneual, w przypadku której poszczególne modele zapewniają umycie na jednym ładowaniu do 60 m2, działając do 40 minut.

Pozbawiony kabla mop parowy do podłogi może być wykorzystywany jako urządzenie do czyszczenia oraz dezynfekowania płytek ściennych. Ruchoma końcówka mopująca dostosowuje się do mycia pod kątem, użytkownik może więc docierać również do wysoko osadzonych okien bądź innych trudno dostępnych powierzchni płaskich.

Mop parowy do podłogi z dozownikiem

Mop parowy z definicji nie wymaga stosowania żadnych detergentów do skutecznego umycia podłóg. Nie oznacza to jednak, że ich czyszczenie z wykorzystaniem płynu oraz gorącej pary jest niemożliwe, pod warunkiem wybrania sprzętu wyposażonego dodatkowo w dozownik środka czystości. Wielu cenionych producentów, jak np. marka Funfit, decyduje się na takie rozwiązanie, a użytkownik może, ale nie musi z niego korzystać.

Mop parowy do paneli i płytek miewa również zamontowany dozownik wody. Wówczas dysza zamontowana nad końcówką mopującą, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, spryskuje mytą powierzchnię wodą, przy czym para jest w dalszym ciągu generowana przez urządzenie. Opcja ta jest przeznaczona przede wszystkim do bardzo trudnych zabrudzeń, a oferuje ją między innymi marka Moneual.

Multifunkcyjny mop parowy z myjką parową

W naszej ofercie nie brakuje wielofunkcyjnych mopów parowych wyposażonych w dodatkowe końcówki. Producenci tacy jak Xiaomi, Funfit, Maltec, Lehmann i Yoer wykorzystują konstrukcję urządzenia oraz elementy wymienne, dzięki którym użytkownik w jednym sprzęcie otrzymuje mop parowy do podłogi, myjkę parową do szyb i luster, a także kafelków ściennych, zasłon, materacy, fug czy mebli. Wystarczy odłączenie elementu z silnikiem od teleskopowej rączki oraz zmiana końcówki.

Specjalne elementy wyposażone w okrągłe lub podłużne szczotki albo silikonowe końcówki sprawiają, że mop parowy dociera do najtrudniej dostępnych kątów. Z kolei uniwersalność stosowania pary wodnej pozwala na wykorzystanie urządzenia do czyszczenia wielu płaskich powierzchni, od paneli, przez płytki oraz szkło aż do ceramiki i materiałowych obić mebli, a także dywanów bądź zwierzęcych legowisk.

W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko multifunkcyjne mopy parowe, ale także inne urządzenia wykorzystujące do pracy parę wodną. Sprawdź naszą ofertę parownic do ubrań, myjek parowych do szyb, a także odkurzaczy parowych.

więcej