Filtruj
Kategorie
Kino polskie
Polecane
Popularni reżyserzy
  • więcej
Popularni aktorzy
  • więcej
Nośnik
Dostępność
Cena
Ocena

Kino polskie

Polska kinematografia istnieje od ponad wieku, a pierwszą jej produkcją pokazaną w kinie był film „Antoś po raz pierwszy w Warszawie”. Jego premiera miała miejsce w 1908 roku. Od tego czasu polskie kino dynamicznie się rozwijało. Wybór produkcji obecnie obejmuje wiele różnych gatunków, kultowe filmy i seriale, które mają wielu miłośników.

Nurty kina polskiego

W dorobku polskiego kina znajduje się wiele filmów historycznych, poruszających tematykę bolesną dla Polaków. Reżyserzy podejmują tematy polityczne, dotyczące przemian społecznych i aktualnych problemów. Bogaty jest również zasób komedii, a niektóre z nich mają już status kultowych. Sensacyjne produkcje z „Psami” Władysława Pasikowskiego na czele są mocną stroną polskiego kina.

Producenci i reżyserzy mają sporo do zaoferowania również najmłodszym odbiorcom. Warto przywołać chociażby serię filmów o Panu Kleksie, z Piotrem Fronczewskim w roli tytułowego bohatera.

Silne strony polskiego kina i doskonałe filmy

Polska może pochwalić się znakomitymi reżyserami i filmami – wystarczy wspomnieć o „Idzie” Pawła Pawlikowskiego, która zachwyciła Amerykańską Akademię Filmową i została uhonorowana Oskarem. Do najlepszych reżyserów polskich filmów zalicza się Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego czy Juliusza Machulskiego. Do tego w polskich produkcjach występuje plejada aktorów i aktorek, mających znakomity warsztat, co sprawia, że nasze kino oferuje widzom doskonałe dzieła filmowe.

Kino polskie bawi, uczy, uświadamia, a przede wszystkim pozwala na miłe spędzanie wolnego czasu. Wybierz komedie, filmy sensacyjne, dramaty i inne produkcje, które odpowiadają Ci tematycznie.

więcej

TOP – najczęściej kupowane filmy - kino polskie

zobacz więcej
TOP
Alternatywy 4
2 Alternatywy 4
4.9/5
22,99 zł
21,84 zł
TOP
Zielona Granica
4 Zielona Granica
3.5/5
39,99 zł
37,99 zł
TOP
Deja Vu
5 Deja Vu
4.6/5
24,99 zł
Megacena
TOP
Święto ognia
17 Święto ognia
4.8/5
35,99 zł
Megacena
TOP
Danton
21 Danton
4.9/5
24,99 zł
Megacena
TOP
Sprawa Gorgonowej
28 Sprawa Gorgonowej
4.6/5
24,99 zł
23,74 zł
TOP
Orlęta. Grodno ‘39
29 Orlęta. Grodno ‘39
4.1/5
26,99 zł
Megacena
25,64 zł

Podobne do ostatnio oglądanego