/ książki

/ literatura piękna polska

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Dostępność
Cena

Powieść polska

Zobacz najpopularniejsze polskie powieści:

Mamy z czego być dumni, jeśli chodzi o literaturę piękną polską. W naszym dziale polskich książek znajdziesz zarówno klasyczne pozycje wieszczów, jak i najnowsze dzieła, które zyskały uznanie w oczach rodzimych i zagranicznych krytyków. Gustujesz w literaturze pięknej klasycznej? A może wolisz najnowsze pozycje z beletrystyki polskiej? Czy też szukasz pomysłu na ciekawy prezent dla kobiety? Wszystko to oferujemy Ci w tej kategorii książek. 

Jaką literaturę piękną polską polecamy?

Polskie powieści nie kończą się na „Lalce” Bolesława Prusa, „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej czy „Potopie” Sienkiewicza. Ciekawych pozycji jest o wiele więcej, a z roku na rok kategoria literatura piękna polska powiększa się za sprawą znakomitych pisarzy, którzy wielokrotnie byli docenieni przez zagraniczne kapituły konkursowe. Mamy noblistów, których polskie książki są przekładane na dziesiątki języków z całego świata, co świadczy z pewnością o tym, że beletrystyka polska stoi na najwyższym poziomie.

Polskie książki w naszej kategorii literackiej obejmują bestsellerowe tytuły, nowości i klasykę literatury polskiej, którą zachwycają się kolejne pokolenia. Co szczególnie godne uwagi, tematyka podejmowana przez pisarzy przed dziesiątkami lat nie traci nic ze swojej aktualności. Możesz sięgnąć po literaturę piękną – bestsellery i klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody - jak np. Pan Tadeusz autorstwa Adama Mickiewicza. Wśród polskich książek prezentujemy porywające powieści, wzruszające dramaty czy eseje literackie. Być może gustujesz w powieściach historycznych, a może lubisz czytać romantyczne książki z zakresu literatury kobiecej? Bez względu na Twój wybór, możesz znaleźć to, co Cię interesuje wśród beletrystyki polskiej.

Najpopularniejsi polscy autorzy beletrystyki

Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne powieści polskie. Są wśród nich dzieła wybitnych autorów polskiej beletrystyki – noblistki Olgi Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka, Szczepana Twardocha czy Jerzego Pilcha. Dużą popularnością cieszą się także nowości autorstwa uznanych autorów i autorek, takich jak np. Katarzyna Nosowska. Sprawdź, jakie jeszcze książki z literatury pięknej polskiej możemy Ci zaoferować.

więcej
Szczególnie polecamy
Popularni autorzy

Literatura piękna polska - najczęściej zadawane pytania

Podobne do ostatnio oglądanego