PlayStation 5

 

Konsole PlayStation 5

Akcesoria PlayStation 5

Gry PlayStation 5

PlayStation®5

Pad Dualsense Playstation 5

Bezprzewodowy kontroler DualSense ™

Odkryj głębsze, bardziej immersyjne doświadczenia z nowym kontrolerem Playstation 5!

PlayStation 5 i pad DualSense – czyli czym tak naprawdę będziemy grali

19 listopada 2020 dostaniemy nie tylko nowy sprzęt, ale również i pad, który pozwoli nam na jeszcze wygodniejszą i przyjemniejszą zabawę. Nowy pad będzie miał nazwę DualSense i będzie przypominał swych poprzedników znanych pod nazwą DualShock.

Pad DualSense będzie bezprzewodowy i choć wydaje się sporym narzędziem do gry, Sony zapewnia, że został zaprojektowany w oparciu o ergonomię i zapewni komfort oraz jak najlepsze wrażenia. Pad do najnowszego PS5 powstawał we współpracy z wieloma graczami oraz projektantami gier.

Dualsense będzie miał adaptacyjne triggery (ze zmieniającym się oporem w zależności od warunków w grze) oraz wbudowaną technologię haptyczną. Oznacza to, że zupełnie inaczej będziemy odczuwali np. uderzenie bronią czy wystrzał, a inaczej wyścigi na różnych nawierzchniach. Świetne wrażenie robi także duży touchpad.

Oprócz tego, Dualsense będzie miał wbudowany wytrzymały akumulator w miejscu baterii, a do tego ma nie ważyć zbyt dużo. Stacja ładująca będzie mogła ładować dwa pady jednocześnie.

Stacja ładująca Dualsense

Stacja ładująca DualSense ™

Naładuj aż dwa kontrolery jednoczesnie, bez konieczności podłączania ich do konsoli Playstation 5!

 

 

PlayStation 5 – specyfikacja, dane techniczne, możliwości

Sony zapewnia, że będziemy mogli grać w rozdzielczości 4K z zachowaną płynnością obrazu na poziomie minimum 60 klatek na sekundę. I ma do tego świetne argumenty. Oto co wiemy o nowej konsoli Sony:

Słuchawki do Playstation 5

Ciesz się płynnym doświadczeniem!

Bezprzewodowy zestawy słuchawkowy, obsługujący dźwięk 3D na konsoli Playstation 5

 

Inne dodatki do PS5

Sony oferuje także specjalny zestaw bezprzewodowych słuchawek, które będą obsługiwały dźwięk 3D i świetnie się sprawdza podczas grania na konsoli. W sprzedaży będzie także kamerka HD (świetna do gier multiplayer, gdy chcemy zagrać z przyjaciółmi) oraz łatwy w obsłudze pilot.

Pilot do Playstation 5

Wygodna kontrola rozrywki na Twojej konsoli Playstation 5!

 

Kamerka do Playstation 5

Bądź w centrum rozrywki, dzięki kamerze HD!

 

PlayStation 5 – kompatybilność wsteczna z PS4

Oprócz zupełnie nowych gier, tworzonych specjalnie na nową generację konsol, będziemy mieli także możliwość gry w tytuły, które dawały nam radość na PS4. Firma Sony chce zapewnić jak najlepszą kompatybilność i w przekazach kierowanych do graczy wspominała, że na nowej konsoli powinna działać zdecydowana większość gier z liczącej kilka tysięcy pozycji biblioteki obecnie dostępnych tytułów na starszą generację.

Oczywiście, jeśli będziemy chcieli zagrać w gry multiplayer ze znajomymi, nie będzie problemu gry na różnych konsolach.

Wrażenia z grania na PS5 w porównaniu z ze starszą konsolą będą inne. Nowa konsola pozwoli na płynniejsze działanie gier z większą liczbą klatek na sekundę i do tego w wyższej rozdzielczości.

Gry na Playstation 5:

-GTA V w wersji rozszerzonej
-Spiderman 2
-Gran Turismo 7
-Ratchet and Clank: Rift Apart
-Project Athia
-Stray
-Pragmata
-Returnal
-Sackboy: A big adventure
-Destruction All-Stars
-Astro's Playroom
-Keba: Bridge of Spirits
-Good-bye, Volcano High
-Bugsnax
-Oddworld: Soul Storm
-Jett
-Ghostwire: Tokyo
-GodFall
-Hitman III
-Little Devil Inside
-NBA 2K21
-Demon's Souls: Remake
-Deathloop
-Resident Evil VIII
-Horizon: Forbidden West

Konsola PlayStation 5

Długo wyczekiwana przez miłośników serii PlayStation konsola PS5 pojawiła się na rynku w listopadzie 2020 roku. Szybko doczekała się pozytywnych opinii od profesjonalnych oraz hobbystycznych użytkowników. W stosunku do poprzedniego modelu, Sony wprowadziło w „piątce” szereg zmian.

PS5 lepsze od Xbox series X

Głosami zadowolonych użytkowników, to właśnie PS5 zyskała miano konsoli 2020 roku w plebiscycie Tech Awards 2020. Sony prześcignęło swojego bezpośredniego konkurenta, czyli XboX Series X, między innymi wypuszczeniem na rynek mocno ulepszonego kontrolera. Przede wszystkim jednak konsola PS5 stanowi krok naprzód pod względem wydajności w stosunku do swojego poprzednika, a więc również wysoko ocenianej PlayStation 4 oraz PS4 Pro.

Parametry PS5

9 generacja konsol Sony, poprzez zmianę procesora na 8-rdzeniowy model oparty o architekturę Zen 2, proponuje dynamiczne taktowanie na poziomie sięgającym aż 3,5 GHz. Ogromny progres zaszedł także w kategorii kart graficznych; z mocy 1,84 TFLOPS osiąganej przez GPU w PS4, aż do 10,28 TFLOPS w PS5. To także 16 GB pamięci RAM oraz 825 GB SSD.

Kontroler DualSense w PS5

Kontroler Dual Sense przeznaczony do pracy wyłącznie z konsolami Sony PlayStation 5 szybko zyskał miano rewolucyjnego urządzenia. Świadczą o tym takie funkcje jak haptyczne wibracje oraz adaptacyjne przyciski L2 i R2. Te pierwsze oznaczają niezwykle precyzyjne dostosowywanie się poziomu wibracji pada do wielu przeróżnych czynników – od obowiązującej w grze pogody, przez rodzaj nawierzchni, po której porusza się bohater, aż po zmiany broni np. w strzelankach.

Sprawdź naszą szeroką ofertę konsol oraz akcesoriów gamingowych!

więcej