PlayStation 5

Konsole PlayStation 5

Gry PlayStation 5

PlayStation®5

Pad Dualsense Playstation 5

Bezprzewodowy kontroler DualSense ™

Odkryj głębsze, bardziej immersyjne doświadczenia z nowym kontrolerem Playstation 5!

PlayStation 5 i pad DualSense – czyli czym tak naprawdę będziemy grali

19 listopada 2020 dostaniemy nie tylko nowy sprzęt, ale również i pad, który pozwoli nam na jeszcze wygodniejszą i przyjemniejszą zabawę. Nowy pad będzie miał nazwę DualSense i będzie przypominał swych poprzedników znanych pod nazwą DualShock.

Pad DualSense będzie bezprzewodowy i choć wydaje się sporym narzędziem do gry, Sony zapewnia, że został zaprojektowany w oparciu o ergonomię i zapewni komfort oraz jak najlepsze wrażenia. Pad do najnowszego PS5 powstawał we współpracy z wieloma graczami oraz projektantami gier.

Dualsense będzie miał adaptacyjne triggery (ze zmieniającym się oporem w zależności od warunków w grze) oraz wbudowaną technologię haptyczną. Oznacza to, że zupełnie inaczej będziemy odczuwali np. uderzenie bronią czy wystrzał, a inaczej wyścigi na różnych nawierzchniach. Świetne wrażenie robi także duży touchpad.

Oprócz tego, Dualsense będzie miał wbudowany wytrzymały akumulator w miejscu baterii, a do tego ma nie ważyć zbyt dużo. Stacja ładująca będzie mogła ładować dwa pady jednocześnie.

Stacja ładująca Dualsense

Stacja ładująca DualSense ™

Naładuj aż dwa kontrolery jednoczesnie, bez konieczności podłączania ich do konsoli Playstation 5!

 

 

PlayStation 5 – specyfikacja, dane techniczne, możliwości

Sony zapewnia, że będziemy mogli grać w rozdzielczości 4K z zachowaną płynnością obrazu na poziomie minimum 60 klatek na sekundę. I ma do tego świetne argumenty. Oto co wiemy o nowej konsoli Sony:

Słuchawki do Playstation 5

Ciesz się płynnym doświadczeniem!

Bezprzewodowy zestawy słuchawkowy, obsługujący dźwięk 3D na konsoli Playstation 5

 

Inne dodatki do PS5

Sony oferuje także specjalny zestaw bezprzewodowych słuchawek, które będą obsługiwały dźwięk 3D i świetnie się sprawdza podczas grania na konsoli. W sprzedaży będzie także kamerka HD (świetna do gier multiplayer, gdy chcemy zagrać z przyjaciółmi) oraz łatwy w obsłudze pilot.

Pilot do Playstation 5

Wygodna kontrola rozrywki na Twojej konsoli Playstation 5!

 

Kamerka do Playstation 5

Bądź w centrum rozrywki, dzięki kamerze HD!

 

PlayStation 5 – kompatybilność wsteczna z PS4

Oprócz zupełnie nowych gier, tworzonych specjalnie na nową generację konsol, będziemy mieli także możliwość gry w tytuły, które dawały nam radość na PS4. Firma Sony chce zapewnić jak najlepszą kompatybilność i w przekazach kierowanych do graczy wspominała, że na nowej konsoli powinna działać zdecydowana większość gier z liczącej kilka tysięcy pozycji biblioteki obecnie dostępnych tytułów na starszą generację.

Oczywiście, jeśli będziemy chcieli zagrać w gry multiplayer ze znajomymi, nie będzie problemu gry na różnych konsolach.

Wrażenia z grania na PS5 w porównaniu z ze starszą konsolą będą inne. Nowa konsola pozwoli na płynniejsze działanie gier z większą liczbą klatek na sekundę i do tego w wyższej rozdzielczości.

Gry na Playstation 5:

-GTA V w wersji rozszerzonej
-Spiderman 2
-Gran Turismo 7
-Ratchet and Clank: Rift Apart
-Project Athia
-Stray
-Pragmata
-Returnal
-Sackboy: A big adventure
-Destruction All-Stars
-Astro's Playroom
-Keba: Bridge of Spirits
-Good-bye, Volcano High
-Bugsnax
-Oddworld: Soul Storm
-Jett
-Ghostwire: Tokyo
-GodFall
-Hitman III
-Little Devil Inside
-NBA 2K21
-Demon's Souls: Remake
-Deathloop
-Resident Evil VIII
-Horizon: Forbidden West

PlayStation 5

Konsole Sony cieszą się popularnością na całym świecie i mają mocną pozycję m.in. na polskim rynku. Nasz asortyment obejmuje różne wersje konsoli PlayStation 5 i przeznaczone dla niej gry oraz akcesoria.

Wersje konsoli PS5

Aktualnie Sony produkuje konsole PlayStation 5 D Chassis, która jest też często określana mianem PS5 Slim. Urządzenie jest odświeżoną wersją konsoli aktualnej generacji. Obudowa nowego modelu zmniejszyła się o ok. 30% i jest lżejsza w zależności od wariantu o ok. 18 % lub 24 %. We wnętrzu obudowy znalazł się dysk SSD o pojemności 1 TB. Konsola jest dostępna w dwóch wariantach: standardowym i Digital Edition. Ten drugi jest pozbawiony napędu Ultra HD Blu-ray, ale można go dokupić oddzielnie.

Na rynku do wyprzedania zapasów magazynowych pozostają dwie pierwsze wersje konsoli, czyli PS5 i PS5 Digital Edition. Od aktualnego modelu różnią się większą obudową i dyskiem SSD o pojemności 825 GB. Pozostałe parametry konsol są niezmienione i gry na wszystkich wersjach działają z taką samą wydajnością.

Gry i akcesoria dla PS5

Na PlayStation 5 zadebiutowały kontynuacje takich ekskluzywnych serii, jak God of War, Marvel's Spider-Man, czy The Last of Us. Oprócz tego na japońską konsolę trafia wiele tytułów multiplatformowych, w tym kolejne odsłony Assassin's Creed, Call of Duty, czy Grand Theft Auto. Konsola pozwala również na uruchamianie gier z PlayStation 4, co dodatkowo poszerza bibliotekę dostępnych tytułów i pozwala graczom zapoznać się z jednymi z najbardziej cenionych gier ekskluzywnych.

Gracze posiadający PS5 mogą skorzystać z licznych akcesoriów pod postacią dodatkowych padów DualSense, słuchawek Sony Pulse, zestawu PS VR 2 do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości, czy pada do rozgrywki mobilnej PS Portal. Wśród gamingowych akcesoriów można znaleźć produkty markowane przez Sony, jak i dodatki firm zewnętrznych będące np. ładowarkami do padów czy dodatkowymi kontrolerami do bijatyk lub symulatorów samochodowych.

Sprawdź bogaty wybór konsol PlayStation 5, akcesoriów i gier na tę platformę i dołącz do społeczności graczy.

więcej