Hot Wheels

Hot Wheels

Hot Wheels jest jedną z największych marek produkujących zabawkowe samochody na świecie. W ofercie znaleźć można m.in. liczne serie niewielkich pojazdów i akcesoria do nich. Równie popularne co same autka Hot Wheels są specjalnie zaprojektowane tory kompatybilne z modelami marki, które urozmaicają zabawę. Można do nich dokupić również m.in. garaże, myjnie, a także inne dodatki, np. transportery, zestawy kaskaderskie, tory do rozbudowy (m.in. pętle, skoki do celu) i wiele innych.

Narodziny legendy świata zabawek

Pierwszy raz można było o nich oficjalnie usłyszeć już w 1968 roku. Wtedy na amerykańskich półkach sklepowych pojawiła się seria pojazdów obecnie nosząca nazwę „Original Sweet 16”. Od tamtego czasu marka należąca do firmy Mattel sukcesywnie zyskiwała na popularności i wprowadzała do sprzedaży coraz to nowe modele. Zaczynając od ikon motoryzacji, urozmaicała swoją ofertę o unikalne prototypy.

Wierne grono odbiorców od wielu lat

Pomimo upływu wielu lat od wyprodukowania pierwszej serii „resoraków” Hot Wheelsy zyskały popularność na całym świecie. Wśród fanów znaleźć można nie tylko najmłodszych miłośników motoryzacji. Swoje uznanie okazują również starsi kolekcjonerzy, którzy pomimo wieku chętnie wzbogacają swoje półki lub gabloty o wymarzone modele. Co ciekawe powstał również trend, w którym właściciele sportowych i kultowych samochodów kupują miniaturowe odpowiedniki swoich pojazdów.

Na przestrzeni lat amerykańska firma podpisywała różne umowy z popularnymi markami z branży gier lub filmów o tematyce motoryzacyjnej. Dzięki takim decyzjom od czasu do czasu można nabyć Hot Wheelsy przedstawiające samochody z popularnych konsolowych symulatorów wyścigów. Takie serie są dodatkową gratką dla kolekcjonerów, gdyż produkty mają wtedy specjalne, wyróżniające się opakowanie. Wielokrotnie można również zostać właścicielem modelu kultowego włoskiego samochodu jak Ferrari lub Lamborghini.

Hot Wheels to nie tylko samochody

Wraz ze wzrostem popularności producenci zdecydowali się na urozmaicenie swojego asortymentu. Obecnie na rynku, poza standardowymi modelami pojazdów znaleźć można rozmaite tory wyścigowe, na których posiadacze resoraków mają  szansę testować ich sprawność. Dodatkowo dostępne są egzemplarze, które po kontakcie z wodą zmieniają swój kolor lub ukazują inne oznaczenia. Wiele produktów jest swoistym ukłonem w stronę popkultury, w związku z czym zakupić można również miniaturowe statki z Gwiezdnych Wojen lub tor w stylu Mario Kart.

Poza samymi zabawkami, w asortymencie znajdują się również przedmioty z innej kategorii. Mowa o przyborach szkolnych, ozdobionych popularnymi samochodami marki Hot Wheels, kolorowankach i łamigłówkach, a także sprzęcie sportowym, takim jak na przykład hulajnoga elektryczna. Powstały również pewne udogodnienia dla kolekcjonerów, takie jak specjalne pojemniki, puszki lub walizki do przechowywania wszystkich egzemplarzy pojazdów.

więcej