Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
Dobry wybór
Stan produktu
Format
Producent
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Cyfrowe gry strategiczne na PC

Dzięki obsłudze klawiatury i myszy komputery PC są przyjazną platformą dla graczy lubiących strategie. Wydawcy takich tytułów dystrybuują swoje gry m.in. drogą cyfrową. W naszym asortymencie znajdują się kody na cyfrowe gry strategiczne PC m.in. z serii Sid Meier's Civilization, Tropico, czy Twierdza.

Cyfrowe gry RTS na PC

Gry strategiczne można podzielić według kilku koncepcji, a jednym z rodzajów jest RTS (Real Time Strategy). Strategie czasu rzeczywistego polegają na dynamicznej walce z oponentami bez wprowadzania pauz i tur. To najmłodszy rodzaj gier strategicznych, z którego wywodzi się choćby marka WarCraft. Wśród znanych RTS'ów można wymienić także serie Company of Heroes, czy Age of Empires. Rozgrywka w tych grach skupia się na bezpośredniej kontroli jednostek i nierzadko tworzeniu budynków wspomagających rozwój wojsk.

Cyfrowe turowe strategie na PC

Wśród cyfrowych strategii PC można znaleźć też podgatunek gier turowych. Tytuły pokroju Heroes of Might and Magic, czy Sid Meier's Civilization wykorzystują mechanikę tur, czyli każda frakcja posiada swój zasób ruchów, który może wykonać. Po wyczerpaniu akcji ruch zostaje oddany kolejnej frakcji lub rywalowi w bezpośredniej walce. Rozgrywka tego typu pozwala na bardziej skrupulatne przemyślenie swoich ruchów. Strategiczne cyfrowe strzelanki na PC, jak seria XCOM wywodzą się właśnie z klasycznych gier turowych. Ich skala została jednak zmniejszona z dowodzenia całymi armiami, do prowadzenia małych oddziałów.

Cyfrowe ekonomiczne gry strategiczne

Wiele gier strategicznych bazuje na walce frakcji, ale niektóre serie, jak SimCity, Tropico, czy Cities: Skylines traktują tylko o budowaniu. Ekonomiczne strategie dotyczą m.in. tworzenia miast, zarządzania szlakami komunikacyjnymi, czy prowadzenia obiektów rozrywkowych.

Kody na gry strategiczne PC

Decydując się na zakup kodu na grę strategiczną PC należy sprawdzić, jakiej platformie jest dedykowany klucz. Wielu wydawców współpracuje z platformą Steam i to na niej można zrealizować klucze, ale część wydawnictw posiada własne oprogramowanie. Kod na grę cyfrową będzie działał jedynie w przeznaczonym dla niego kliencie.

Przejrzyj nasz asortyment cyfrowych gier strategicznych PC. Wybierz najbardziej interesujący cię tytuł i zacznij grać! A może zagracie razem w którąś wciągającą strategię w zbliżający się wieczór walentynkowy?

więcej