Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Funkcje wagi
  • więcej

Wagi kuchenne

Podczas pieczenia, gotowania i przygotowywania różnych potraw przydatne okazują między innymi wagi kuchenne. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia z różnym zakresem ważenia i przeznaczone do różnych celów. Sprawdź, jakie mają funkcje poszczególne sprzęty i które z nich okażą się najlepszym rozwiązaniem w kuchni.

Do czego przydaje się waga kuchenna?

Dla wielu osób, które na przykład chcą samodzielnie piec chleb na zakwasie, przygotowywać prozdrowotne koktajle dla siebie i swojej rodziny albo są na diecie i muszą trzymać się ściśle określonych porcji, niezbędna jest waga kuchenna. Klasyczne sprzęty z odważnikami i analogowe rozwiązania zostały wyparte przez urządzenia elektroniczne, które precyzyjnie wskazują masę danego produktu z dokładnością nawet do 0,5 grama lub jeszcze większą.

Jakie funkcje mogą mieć wagi kuchenne elektroniczne?

Przy wyborze wagi kuchennej sprawdź, w jakich jednostkach miary możesz ważyć swoje produkty – w gramach, dekagramach, kilogramach, mililitrach czy też w funtach. Najczęściej jednostki masy można zmienić przy użyciu przycisków. Przy zakupie liczy się też maksymalny udźwig wagi – zwykle jest on nie większy niż kilka kilogramów. W ofercie dostępne są również takie urządzenia, których limit wynosi nawet 10 czy 15 kg.

Ważnymi funkcjami wag kuchennych elektronicznych jest możliwość tarowania, wskazywania przeciążenia czy niskiego poziomu naładowania baterii. Sprzęt może się automatycznie kalibrować i mieć czytelny wyświetlacz LCD, dzięki któremu możliwy jest łatwy wybór jednostki i odczytanie miary. Niewielkie, szklane czy wykonane z tworzywa sztucznego wagi kuchenne mogą mieć specjalne uchwyty do powieszenia np. na relingu kuchennym, jak i antypoślizgowe nóżki. Urządzenia mogą również posiadać specjalne misy, które ułatwiają jednoczesne odmierzanie składników i przygotowywanie potraw.

Waga kuchenna na pewno okaże się miłym i praktycznym prezentem na święta dla każdego miłośnika domowego gotowania. 

Szeroki wybór kolorów i wzorów wag kuchennych elektronicznych, a także możliwość kupienia prostego sprzętu AGD w atrakcyjnej cenie sprawiają, że w naszej ofercie niemal każdy znajdzie takie urządzenie, które będzie dla niego odpowiednie. Sprawdź sam!

więcej