Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Typ produktu
Typ urządzenia
Liczba pamięci pomiarów
  • więcej
Funkcje
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Sponsorowane
Duronic BPM400 Ciśnieniomierz naramienny arytmia | ciśnienie krwi | analiza ciśnienia
Duronic BPM400 Ciśnieniomierz naramienny arytmia | ciśnienie krwi | analiza ciśnienia 195,99 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Duronic Finansujący reklamę: Duronic
Ciśnieniomierz nadgarstkowy VITAMMY Next 0.5 voice
Ciśnieniomierz nadgarstkowy VITAMMY Next 0.5 voice 101,85 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Vitammy - Oficjalny Sklep Finansujący reklamę: Vitammy - Oficjalny Sklep
Microlife Mankiet Do Ciśnieniomierza M-L 22-42Cm ciemny/czarny
Microlife Mankiet Do Ciśnieniomierza M-L 22-42Cm ciemny/czarny 42,90 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Salmor Finansujący reklamę: Salmor

Ciśnieniomierze

W kategorii tej mieszczą się ciśnieniomierze wielu znanych producentów, m.in. Beurer, Medisana, Microlife, Oromed, Omron, Intec, Medel, Braun, Gima czy Vitammy. Do wyboru są zarówno elektroniczne ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe, jak i manualne aparaty osłuchowe.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Skurczowe i rozkurczowe ciśnienie tętnicze można mierzyć za pomocą różnego rodzaju aparatów. Za najdokładniejsze uchodzą ciśnieniomierze manualne osłuchowe, jednak do wykonania pomiaru jest w tym przypadku potrzebna druga osoba, np. lekarz czy pielęgniarka.

Najpopularniejsze do użytku domowego są ciśnieniomierze naramienne, mierzące ciśnienie metodą oscylometryczną. Są to urządzenia wygodne i łatwe w obsłudze, pozwalające w krótkim czasie uzyskać wynik pomiaru. Aparaty takie wymagają założenia na ramię mankietu pomiarowego. Ciśnieniomierz naramienny mierzy ciśnienie po naciśnięciu przycisku startu.

Jeszcze innym typem urządzenia jest ciśnieniomierz nadgarstkowy. W tym przypadku nie trzeba zakładać mankietu. W związku z tym ciśnieniomierze na nadgarstek są polecane zwłaszcza dla osób otyłych, które mają zbyt duży obwód ramion, aby używać aparatów naramiennych.

Jakie funkcje może mieć ciśnieniomierz?

Nowoczesne ciśnieniomierze mają wiele przydatnych funkcji. Można za ich pomocą dokonać nie tylko pomiaru ciśnienia, lecz także tętna. Niektóre modele automatycznie rozpoznają również arytmię serca.

Zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku warto wybierać ciśnieniomierze z dużym, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem. Niektóre modele oprócz liczbowych wartości ciśnienia wskazują graficzną interpretację wyniku. Można również znaleźć aparaty wydające komunikaty głosowe.

Wybrane urządzenia są także wyposażone w funkcję wskaźnika ruchu ciała, automatycznego pompowania i spuszczania baterii, a także możliwość wysyłania danych pomiarowych do aplikacji lub innego urządzenia przez Bluetooth.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie ciśnieniomierze i wybierz aparat, który pozwoli ci szybko, wygodnie oraz precyzyjnie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi.

więcej