Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Typ urządzenia
Liczba pamięci pomiarów
  • więcej
Funkcje
  • więcej
Komunikacja urządzenia

Ciśnieniomierze

W kategorii tej mieszczą się ciśnieniomierze wielu znanych producentów, m.in. Beurer, Medisana, Microlife, Oromed, Omron, Intec, Medel, Braun, Gima czy Vitammy. Do wyboru są zarówno elektroniczne ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe, jak i manualne aparaty osłuchowe.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Skurczowe i rozkurczowe ciśnienie tętnicze można mierzyć za pomocą różnego rodzaju aparatów. Za najdokładniejsze uchodzą ciśnieniomierze manualne osłuchowe, jednak do wykonania pomiaru jest w tym przypadku potrzebna druga osoba, np. lekarz czy pielęgniarka.

Najpopularniejsze do użytku domowego są ciśnieniomierze naramienne, mierzące ciśnienie metodą oscylometryczną. Są to urządzenia wygodne i łatwe w obsłudze, pozwalające w krótkim czasie uzyskać wynik pomiaru. Aparaty takie wymagają założenia na ramię mankietu pomiarowego. Ciśnieniomierz naramienny mierzy ciśnienie po naciśnięciu przycisku startu.

Jeszcze innym typem urządzenia jest ciśnieniomierz nadgarstkowy. W tym przypadku nie trzeba zakładać mankietu. W związku z tym ciśnieniomierze na nadgarstek są polecane zwłaszcza dla osób otyłych, które mają zbyt duży obwód ramion, aby używać aparatów naramiennych.

Jakie funkcje może mieć ciśnieniomierz?

Nowoczesne ciśnieniomierze mają wiele przydatnych funkcji. Można za ich pomocą dokonać nie tylko pomiaru ciśnienia, lecz także tętna. Niektóre modele automatycznie rozpoznają również arytmię serca.

Zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku warto wybierać ciśnieniomierze z dużym, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem. Niektóre modele oprócz liczbowych wartości ciśnienia wskazują graficzną interpretację wyniku. Można również znaleźć aparaty wydające komunikaty głosowe.

Wybrane urządzenia są także wyposażone w funkcję wskaźnika ruchu ciała, automatycznego pompowania i spuszczania baterii, a także możliwość wysyłania danych pomiarowych do aplikacji lub innego urządzenia przez Bluetooth.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie ciśnieniomierze i wybierz aparat, który pozwoli ci szybko, wygodnie oraz precyzyjnie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi.

więcej