Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Literatura faktu

Życie pisze najlepsze scenariusze – w tym prostym stwierdzeniu tkwi wiele prawdy. W literaturze faktu obiektem zainteresowania autorów są autentyczne wydarzenia. Ten gatunek literacki obejmuje nie tylko reportaże, ale i książki, w których literaci podejmują próbę opisania zastanej rzeczywistości. To dziennikarze czy pisarze, którzy do perfekcji opanowali gatunek jakim jest reportaż literacki. Oferujemy Ci szeroki wybór książek z zakresu literatury faktu.

Literatura faktu – mnogość tematów, bogaty wybór

Książki z literatury faktu obejmują wiele pozycji, które opisują rzeczywiste zdarzenia. Co ciekawe, gatunek ten powstał stosunkowo niedawno, bo w okresie międzywojennym w XX wieku. Literaci skłonili się w kierunku autentyczności, by poruszać myśli i emocje swoich czytelników. Ich reportaże sprawiają, że możesz zapoznać się z dawnymi realiami, a także lepiej zrozumieć otaczającą Cię rzeczywistość. Przyswój prawdę o kontrowersyjnych wydarzeniach z przeszłości. Najlepsze reportaże piszą nie tylko ci, którzy z różnych powodów zapisali się na kartach historii, ale również zwykli ludzie, o których wszyscy by zapomnieli, gdyby nie literatura faktu, którą zaczęli tworzyć.

Reportaże i literatura faktu, którą polecamy

Do kategorii literatura faktu zaliczyć możemy teksty i książki o zróżnicowanej tematyce, dzięki czemu zawsze znajdziesz wśród nich pozycję wartą zainteresowania. Łączy je jedno - wszystkie bazują na rzeczywistych, poruszających, a czasem wręcz szokujących wydarzeniach. To właśnie w tym tkwi siła literatury faktu. Bestsellery z tej kategorii to m.in. „Położna z Auschwitz” autorstwa Magdy Knedler, „Tajne życie” Amarylis Fox czy „21 lekcji na XXI wiek” Yuvala Noaha Harariego. To tylko ułamek naszej oferty reportaży i książek z literatury faktu, jakie Ci proponujemy.

Popularni autorzy reportaży

Polscy i zagraniczni autorzy książek z literatury faktu – ich dzieła znajdziesz w naszym sklepie. Możemy Ci zaoferować pozycje takich reportażystów jak Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł, Hanna Krall, Ryszard Kapuściński czy Jacek Hugo Bader. Oprócz tego w naszej ofercie dostępne są również najlepsze reportaże zagranicznych autorów, jak Oriana Fallaci, Yuval Noah Harari czy Anna Herbich.

Reportaże i literatura faktu z pewnością będą bardzo ciekawym pomysłem na prezent i zaciekawią czytelników w każdym wieku. 

więcej

TOP – Literatura faktu, reportaż

zobacz więcej
TOP
Chamstwo
8 Chamstwo Pobłocki Kacper
4.8/5
30,24 zł
49,90 zł

Wybrani autorzy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Pobierz aplikację i odbierz 10 zł zniżki na pierwsze zakupy! Czytaj więcej

Android app download iOS app download Huawei app gallery
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.