Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Dostępność
Cena
Ocena

Literatura faktu

Życie pisze najlepsze scenariusze – w tym prostym stwierdzeniu tkwi wiele prawdy. W literaturze faktu obiektem zainteresowania autorów są autentyczne wydarzenia. Ten gatunek literacki obejmuje nie tylko reportaże, ale i książki, w których literaci podejmują próbę opisania zastanej rzeczywistości. To dziennikarze czy pisarze, którzy do perfekcji opanowali gatunek jakim jest reportaż literacki. Oferujemy Ci szeroki wybór książek z zakresu literatury faktu.

Literatura faktu – mnogość tematów, bogaty wybór

Książki z literatury faktu obejmują wiele pozycji, które opisują rzeczywiste zdarzenia. Co ciekawe, gatunek ten powstał stosunkowo niedawno, bo w okresie międzywojennym w XX wieku. Literaci skłonili się w kierunku autentyczności, by poruszać myśli i emocje swoich czytelników. Ich reportaże sprawiają, że możesz zapoznać się z dawnymi realiami, a także lepiej zrozumieć otaczającą Cię rzeczywistość. Przyswój prawdę o kontrowersyjnych wydarzeniach z przeszłości. Najlepsze reportaże piszą nie tylko ci, którzy z różnych powodów zapisali się na kartach historii, ale również zwykli ludzie, o których wszyscy by zapomnieli, gdyby nie literatura faktu, którą zaczęli tworzyć.

Reportaże i literatura faktu, którą polecamy

Do kategorii literatura faktu zaliczyć możemy teksty i książki o zróżnicowanej tematyce, dzięki czemu zawsze znajdziesz wśród nich pozycję wartą zainteresowania. Łączy je jedno - wszystkie bazują na rzeczywistych, poruszających, a czasem wręcz szokujących wydarzeniach. To właśnie w tym tkwi siła literatury faktu. Bestsellery z tej kategorii to m.in. „Położna z Auschwitz” autorstwa Magdy Knedler, „Tajne życie” Amarylis Fox czy „21 lekcji na XXI wiek” Yuvala Noaha Harariego. To tylko ułamek naszej oferty reportaży i książek z literatury faktu, jakie Ci proponujemy.

Popularni autorzy reportaży

Polscy i zagraniczni autorzy książek z literatury faktu – ich dzieła znajdziesz w naszym sklepie. Możemy Ci zaoferować pozycje takich reportażystów jak Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł, Hanna Krall, Ryszard Kapuściński czy Jacek Hugo Bader. Oprócz tego w naszej ofercie dostępne są również najlepsze reportaże zagranicznych autorów, jak Oriana Fallaci, Yuval Noah Harari czy Anna Herbich.

Reportaże i literatura faktu z pewnością będą bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla dziadka lub innych bliskich osób, i z pewnością zaciekawią czytelników w każdym wieku. Dobrym pomysłem może okazać się jeden z naszych bestsellerów - Kryminalna historia kościoła.

więcej
Serie wydawnicze

TOP – Literatura faktu, reportaż

zobacz więcej
TOP
Pułapki myślenia

Literatura faktu – najczęściej zadawane pytania

Podobne do ostatnio oglądanego