Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Dostępność
Cena
Ocena

Najlepsze książki fantasy, horrory, science fiction

Sprawdź popularne serie literatury fantastycznej:

Bestsellery fantasy i horrory są obowiązkową pozycją dla miłośników mocnych i nieoczywistych historii. Z kolei bestsellery sience fiction przenoszą czytelnika do innego, zazwyczaj futurystycznego świata. Najlepiej sprzedające się książki horrory dają możliwość zgłębienia historii, które urzekły wielu fanów mrocznych opowieści. Na ich podstawie powstało też sporo produkcji filmowych. Warto zapoznać się z pierwowzorem scenariusza, aby jeszcze lepiej poznać całą fabułę i uczestniczących w niej bohaterów.

Propozycje dla fanów horrorów

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z mrocznymi opowieściami, najlepszym rozwiązaniem będą bestsellery horrory. W tym segmencie można wybierać spośród bogatej klasyki, takich jak powieści pióra Stephena Kinga, który napisał m.in. Lśnienie. Wiele jego dzieł posłużyło jako pierwowzór scenariuszy kinowych hitowych. Innymi ciekawymi propozycjami mogą być dzieła innych zagranicznych twórców, jak np. Shirley Jackson, Christina Henry czy Howard Phillips Lovecraft.

Najlepsze książki horrory to również wiele pozycji od polskich autorów. W ofercie można znaleźć propozycje od Marcina Mortki, Anny Lewickiej, Mariusza Kaszyńskiego czy Tomasza Kozioła. Niezależnie od wyboru, klasa tych twórców to gwarancja mocnych wrażeń.

Bestsellery wśród książek sci-fi oraz fantasty

Najlepiej sprzedające się książki sci-fi to zbiór pozycji, które zadowolą fanów poszukujących treści, które przenoszą czytelnika do fantastycznego świata. Najlepsze książki sci-fi często są obrazem tego, jak może wyglądać świat w dalekiej lub niedalekiej przyszłości. Można wybrać np. książki Michała Gołkowskiego, a także Stanisława Lema. Z zagranicznych pozycji ciekawym wyborem mogą okazać się dzieła takich autorów, jak Frank Herbert, Alan Dean Foster czy Dmitry Glukhovsky.

Najlepsze książki fantasy cechują się historiami w wymyślonym świecie, gdzie często można spotkać baśniowe czy mityczne postacie. Najlepiej sprzedające się książki fantasty na polskim podwórku to m.in. dzieła Anety Jadowskiej czy klasyka pióra Andrzeja Sapkowskiego. Najlepsza fantastyka wyszły spod pióra J.R.R. Tolkiena - jego twórczość jest gatunkowym wyznacznikiem tego typu powieści.

Sprawdź naszą naszą ofertę, aby znaleźć interesujące książki, które zdobyły rzesze czytelników.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego