Ebooki

Ebooki to książki elektroniczne, które można czytać na różnych urządzeniach, m.in. komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, smartfonach czy czytnikach ebooków. Najczęściej przyjmują postać pliku E-pub, Mobi lub PDF. E-książki wymagają użycia odpowiedniego oprogramowania, które obsługuje dany format.

Zbliża się Black Friday - nie zapomnij nas wtedy odwiedzić i skorzystać z promocji na książki!

Czym cechuje się ebook i jakie są jego zalety?

Książki elektroniczne, dzięki cyfrowej postaci, mogą być z łatwością przechowywane. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, ponieważ na jednym urządzeniu można zapisać nawet kilka tysięcy pozycji. Ebook nie zajmuje więc dodatkowej przestrzeni w torebce, plecaku czy tornistrze. E-książki kupuje się i odbiera przez internet, bez konieczności osobistego odwiedzania księgarni.

Elektroniczne książki stwarzają także możliwość łatwego i szybkiego wyszukiwania informacji – wystarczy w tym celu wpisać interesujący czytelnika fragment. Można również sprawnie przechodzić do kolejnych stron czy rozdziałów. Ebooki są także przystosowane do powiększania czcionki, co ułatwia czytanie zwłaszcza osobom słabo widzącym. Książki w wersji cyfrowej to ekologiczne rozwiązanie, pozwalające ograniczyć zużycie papieru. Są ponadto tańsze w porównaniu do papierowych książek.

E-książki zaliczane do różnych gatunków literackich

W naszej ofercie znajduje się wiele tysięcy ebooków dla czytelników w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Można wybierać m.in. spośród bestsellerowych kryminałów, thrillerów i powieści sensacyjnych, romansów, erotyki, horrorów czy fantastyki.

Oprócz literatury rozrywkowej nie brakuje również e-książek naukowych oraz popularnonaukowych, literatury pięknej, biografii, wspomnień, poezji i reportaży. Znajdą także coś dla siebie osoby poszukujące poradników z różnych dziedzin, np. biznesu, psychologii, zdrowia, sportu czy odchudzania. Proponujemy poza tym ebooki dla dzieci i młodzieży, np. powieści i opowiadania przygodowe, baśnie oraz lektury szkolne wraz z opracowaniami.

Jeśli często zaczytujesz się w e-książkach, to dobrym pomysłem z pewnością będzie wykupienie taniego abonamentu w naszej usłudze Empik Go, dzięki czemu otrzymasz dostęp do tysięcy ebooków. 

Sprawdź, jak wiele książek elektronicznych mamy ci do zaoferowania. Poszukaj interesującej cię pozycji i przekonaj się, jak wygodne może być czytanie ebooków.

więcej

Przeczytaj więcej o ebookach

Sprawdź więcej artykułów!

Ebooki - najczęściej zadawane pytania

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego