Xbox Series X Xbox Series S
Xbox Series X

Xbox Series X

Lepsze wrażenia wizualne. Lepsza rozgrywka.

Strona produktu
Xbox Series S

Xbox Series S

Doświadcz szybkości i wydajności konsoli nowej generacji

Strona produktu

Akcesoria Xbox Series X

zobacz więcej

Xbox Series X i S

 

Rewolucja w świecie gamingu – poznaj Xbox Series X i S,  czyli konsole nowej generacji od marki Microsoft.

Już na początku roku 2019 można było wyczytać plotki o tajemniczym projekcie Scarlett, nad którym pracuje ta amerykańska firma. Pierwszy teaser nowej konsoli, jeszcze znanej właśnie jako ‘’Xbox Scarlett”, został pokazany w czerwcu 2019, a pełen jej wygląd oraz prawdziwa nazwa (Xbox Series X) został ujawniony w grudniu tegoż roku. Na pokazanie wyglądu Xbox Series S musieliśmy czekać do września 2020 roku. Tyle historii – dziś już wiemy, jaka jest cena Xbox Series X i S, specyfikacja i jak prezentują się wizualnie. Wiemy też w jakie gry można na nie grać i jakie są warianty dedykowanych do nich padów. Wszystkiego tego dowiesz się z tego tekstu.

 

Xbox Series X i S – cena za nowe konsole

Xbox Series X kosztuje 2249 zł (499 euro), a Xbox Series S 1349 zł (299 euro). To zaskakująco niska cena, jak na możliwości tych konsol nowej generacji.

Model X będzie pozwalał bowiem na grę w rozdzielczości 4k z szybkością nawet 120 klatek na sekundę. W nowej generacji konsol od Microsoftu, na urządzeniu możemy grać w rozdzielczości 8k. Tańsza konsola, model S, jest nieco słabsza, ale i tak spełnia oczekiwania większości graczy, czyli można grać na niej w rozdzielczości 1440p w 60 klatkach na sekundach oraz szybciej, w zależności od ogrywanego tytułu. Ceny za nowe konsole Microsoft robią wrażenie! A teraz przyjrzyjmy się dogłębnie ich specyfikacji.

 

Specyfikacja – wnętrze Xbox Series X i S

Jakie możliwości oferuje Xbox Series X?

Series S będzie konsolą prawie o 1000 złotych tańszą, przez co jej możliwości będą nieco mniejsze. Nie oznacza to jednak, że będzie to słaba konsola – nadal za jej pomocą będziemy mogli pograć w wiele tytułów w wysokiej rozdzielczości przy zachowaniu 60 i więcej klatek na sekundę.

 

Jaka jest specyfikacja Xbox Series S?

Czym ta konsola różni się we wnętrzu od Series X?

Główne różnice polegają na mocy obliczeniowej i możliwościach obu konsol. Xbox Series S będzie dysponował 4 Teraflopami mocy obliczeniowej, kartą graficzną AMD Radeon RDNA 2 z 20 jednostkami obliczeniowymi, pamięcią SDRAM GDDR6 10 GB, dyskiem o pojemności 512 GB. Urządzenie będzie miało nieco gorszy procesor (AMD Zen 2 z 8 rdzeniami o taktowaniu na poziomie 3.6 GHz) oraz nie będzie miało wbudowanego napędu Blu-Ray. Co istotne – biblioteka gier dla obu konsol będzie dokładnie taka sama. Pamiętaj – pomimo tych ograniczeń, bez problemu możemy zagrać w najnowsze gry w wysokiej rozdzielczości i z szybkością ponad 60 klatek na sekundę.

 

Wygląd Xbox Series X|S

Wygląd obu konsol początkowo mocno od początku mocno wszystkich zaskoczył. Okazał się on uzasadniony, gdy tylko poznaliśmy specyfikację – bryła Xbox Series X pozwala bowiem na efektywne ochładzanie urządzenia. Dzięki specjalnej architekturze chłodzenia, złożonej z trzech kanałów powietrznych, temperatura będzie zawsze rozprowadzana równomiernie – można śmiało zapomnieć o przegrzewaniu się konsoli. Na mniejszą temperaturę wewnątrz wpływ ma także innowacyjna obudowa radiatora czy dzielona płyta główna. Wszystko to wpłynie także na ciche działanie maszyny. Z kolei minimalistyczny wygląd sprawi, że urządzenie świetnie sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Wymiary Xbox Series X wynoszą: 15.1 cm × 15.1 cm × 30.1 cm. Urządzenie można postawić w pionie lub w poziomie. Ma ważyć ok. 4,4 kg. Xbox Series S będzie aż o ok. 60% mniejszy od swojego większego brata – jego wymiary wynoszą 15.1 cm × 6.5 cm × 27.5 cm. Tak samo jak model X, może być postawiony w pionie lub w poziomie. Ta konsola waży ok. 1,93 kg.

 

Kontroler do Xbox Series X|S – czyli ulepszona tradycja

Każdy, kto miał w ręku kontrolery do starszych generacji konsol Microsoftu, wie, jak świetnie i wygodnie się na nich gra. Wygląd dedykowanego pada do Xbox Series X i S jest podobny do wcześniejszych generacji i jest równie ergonomiczny i zapewnia równie dobre wrażenia. Microsoft postanowił nieco ulepszyć, to co już jest dobre. Kontroler do Xbox Series X/S ma dodatkowy przycisk do szybkiego udostępniania wyników i rekordów, a także specjalne teksturowanie, poprawiające chwyt i czucie kontrolera w ręku. Co więcej, zdecydowanie szybciej reaguje na nasze działania, co poprawia jakość grania i naszej zabawy.

 

Gry na Xbox Series X|S

Wszystkie gry (oprócz tych wymagających sensora Kinect), które działały na konsole poprzedniej generacji, czyli Xbox One, działają na Series X i S. Kompatybilność wsteczna dotyczy również i gier wydanych wcześniej – nawet niektórych gier na pierwszego Xboxa. Co więcej, tytuły są w miarę możliwości także dopasowane do dzisiejszych standardów i możliwości konsol. Dzięki systemowi subskrypcji Game Pass mał dostęp do ponad 100 gier, bez potrzeby ich wykupywania – tylko za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Biblioteka dostępnych tytułów stale się zmienia i znajdziesz w niej popularne tytuły, jak i premiery najnowszych gier – nic Cię nie ogranicza!

 

Poczuj powiew konsol nowej generacji razem z Empikiem - sprawdź naszą ofertę i dobierz do swojej nowej konsoli gry i akcesoria!