Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Wiek
  • więcej
Liczba graczy
Bohater
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Logiczne gry planszowe

W naszej ofercie znajdują się gry logiczne planszowe wielu producentów, w tym Alexander, Sunrise Chess & Games, Goki, Rebel, Tactic, Arson, Trefl, Smart Games, Egmont czy Ravenburger. Są one przystosowane do różnej liczby graczy i różnią się też stopniem trudności. Do wyboru są zarówno gry logiczne planszowe dla dorosłych, młodzieży, jak i dla dzieci.

Na czym polegają planszowe gry logiczne?

Logiczne gry planszowe polegają na wykonywaniu określonych zadań i osiąganiu celów, np. odnalezienia skarbu, wydostania się z labiryntu czy ułożenia konstrukcji z dostępnych elementów. Zwykle są oparte na ściśle sprecyzowanych zasadach, których gracze muszą przestrzegać. Najczęściej w trakcie gry konieczne jest odkrywanie taktyki przeciwnika i przewidywanie jego ruchów.

Gry logiczne planszowe wymagają nie tylko logicznego i analitycznego myślenia, lecz nieraz również koncentracji, spostrzegawczości, sprytu i umiejętności działania pod presją czasu. Czasami konieczna jest także zdolność zapamiętywania, a także szybkiego kojarzenia faktów i wyciągania wniosków.

Gry logiczne planszowe na szachownicy

Są to planszowe gry, w których rywalizują ze sobą dwie osoby. Każda z nich wykorzystuje w grze swoje własne pionki lub figury, którymi posuwa się na planszy zgodnie z zasadami. Wygrywa ten spośród graczy, który obmyśli najlepszą taktykę i zbije wszystkie pionki swojego przeciwnika. Najpopularniejsze gry logiczne planszowe tego rodzaju to szachy i warcaby.

Logiczne gry planszowe strategiczne

Są to zwykle gry oparte na rozbudowanej fabule. Zadaniem graczy może być m.in. podbijanie obcych terytoriów, ratowanie planety przed kosmitami, inwestowanie w różne posiadłości czy prowadzenie śledztwa w kryminalnej sprawie. Rywalizacja w tego typu grach zwykle wymaga inwestowania, handlowania czy negocjowania. Pozwala to zdobyć niezbędne surowce, broń czy umiejętności w celu rozwijania postaci w grze. Gracz podczas rywalizacji musi wykazać się logicznym myśleniem, aby obrać skuteczniejszą strategię niż pozostałe osoby.

Gry planszowe logiczne układanki

Innego rodzaju gry logiczne planszowe polegają na układaniu różnych konstrukcji z dostępnych elementów. Mogą być to zarówno proste figury, jak i skomplikowane witraże, budowle, maszyny czy inne obiekty. Tego rodzaju gry oprócz logicznego myślenia wymagają sporo cierpliwości, wyobraźni przestrzennej i kreatywności. Do wyboru są także gry planszowe logiczne, w których gracze dopasowują różne symbole znajdujące się na kartach, płytkach czy innych elementach dołączonych do gry.

Gry logiczne planszowe dla dorosłych

Planszowe gry logiczne dla dorosłych zazwyczaj są znacznie bardziej skomplikowane niż tytuły przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Rozwiązanie zadania staje się więc trudnym zadaniem, wymagającym sporej kreatywności oraz cierpliwości. Często w grach tego typu występują motywy wojenne, kryminalne czy erotyczne. To ciekawy pomysł na prezent na Walentynki dla dziewczyny lub żony, która uwielbia intelektualny wysiłek, ale powoli zaczyna nudzić się krzyżówkami czy sudoku.

Sprawdź dostępne w naszym asortymencie gry logiczne planszowe i wybierz pozycję, która najlepiej pobudzi twoje szare komórki oraz zapewni wiele godzin kreatywnej rozrywki.

więcej

TOP - najczęściej kupowane gry logiczne

TOP
Wirus2 Ewolucja, Dodatek do gry
TOP
Rebel, gra planszowa Imago Family
TOP
Rok w lesie. Memo

Logiczne gry planszowe – najczęściej zadawane pytania