/ książki

/ literatura piękna obca

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Dostępność
Cena

Powieść obca

Sprawdź najpopularniejsze zagraniczne powieści:

Sięgnij po największe dzieła literatury światowej, napisane przez słynnych pisarzy, jak Aleksander Dumas czy Margaret Atwood. W naszym sklepie znajdziesz obszerną kategorię literatury pięknej obcej – możesz skorzystać z angielskiej beletrystyki czy beletrystyki światowej. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować w tym właśnie zakresie.

Klasyka literatury światowej

Romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a do tego thrillery i horrory, które wywołują ciarki na całym ciele. W klasyce literatury światowej znajdziesz wszystko, czego możesz oczekiwać po takich dziełach. Nie ma znaczenia, fanem jakiego gatunku literackiego jesteś – czy bliższe Ci są powieści obyczajowe, czy może historyczne bądź fantastyczne. Wszystkie najważniejsze klasyki beletrystyki światowej są w naszej ofercie obcej literatury pięknej. Bestsellery z kategorii beletrystyka zagraniczna umożliwią Ci zapoznanie się z najważniejszymi, klasycznymi dziełami literatury pięknej obcej.

Jaką beletrystykę warto przeczytać?

Każdy oczytany człowiek powinien znać najwybitniejsze, światowe powieści, które były docenione w wielu konkursach i uzyskały prestiżowe wyróżnienia. Oferujemy książkowe nowości z literatury pięknej obcej, jak i klasyczną beletrystykę światową. Literaturę piękną zagraniczną tworzy wielu autorów, których książki powinny znaleźć się na Twojej półce. Sięgnij po powieści amerykańskich, europejskich i azjatyckich pisarzy. Poznawaj literackie nowości, dzieła noblistów, jak i obiecujących debiutantów. W naszym sklepie dostępne są też kultowe pozycje beletrystyki klasycznej autorstwa pisarzy tworzących w poprzednich stuleciach. Wśród książek z zakresu literatury pięknej obcej znajdziesz zarówno pozycje dotyczące czasów współczesnych, jak i dawnych.

Popularni autorzy literatury pięknej z zagranicy

Jakie książki z gatunku beletrystyka zagraniczna możemy Ci w szczególności polecić? Z pewnością przekrój książek filozoficznych Paulo Coelho, przygodowe „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne, „Dżumę” Alberta Camusa czy „Zbrodnię i KaręFiodora Dostojewskiego. Louisa May Alcott wprowadzi Cię w świat „Małych kobietek” (polecamy również polskie wydanie „Pod krzewami bzu”, które w księgarniach zadebiutuje pod koniec stycznia), a Margaret Atwood pokaże realia życia w trudnym świecie wykreowanym w „Opowieści podręcznej”. Jeśli chcesz zapoznać się z angielską beletrystyką, zacznij od książek Jane Austen.

więcej
Wybrani autorzy

Literatura piękna zagraniczna - najczęściej zadawane pytania

Podobne do ostatnio oglądanego