Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Płeć
Materiał
  • więcej
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Funkcje sprzętu sportowego
  • więcej
Klasa urządzenia
Regulacja w stopniach
  • więcej
Metoda pomiaru pulsu
System oporu
  • więcej
Waga koła zamachowego
Długość (cm)
  • więcej

Trenażery wioślarskie

Ergometry wioślarskie to maszyny treningowe, których działanie oparte jest na symulacji wysiłku wykonywanego podczas wiosłowania na wodzie. Taki trening polecany jest nie tylko wioślarzom, ale i wszystkim osobom uprawiającym sport. Poza poprawą kondycji i wydolności oddechowej, wprawia w ruch wiele partii mięśni na raz (głównie rąk, barków brzucha oraz nóg). Ponadto dzięki regularnym treningom zwiększa się pojemność płuc i wydolność serca. Trenażery wioślarskie to skuteczne narzędzia w spalaniu tkanki tłuszczowej oraz budowaniu masy mięśniowej. Mają też pozytywny wpływ na metabolizm i układ krążenia.

Rodzaje trenażerów wioślarskich

Głównymi rodzajami ergometrów wioślarze mechaniczne i wioślarze magnetyczne. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór systemów, między innymi magnetyczno-powietrzny, hydrauliczny, linowy z kołem zamachowym lub system oporu oparty o gumowe linki. Ergometr mechaniczny to podstawowe urządzenie, które umożliwia wykonywanie ćwiczeń. Wioślarz magnetyczny jest jego pewnego rodzaju unowocześnioną wersją, gdyż pozwala na bezproblemową regulację obciążenia. Poza łatwą zmianą obciążenia, charakteryzuje się również cichą pracą – co jest również dużym atutem szczególnie w blokach mieszkalnych.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie trenażera wioślarskiego należy zwrócić uwagę na podstawowe parametry. W pierwszej kolejności siedzisko – musi być stabilne i wygodne. Ważne są również dostępne funkcje wyświetlacza (wyświetlanie tempa, pulsu, czasu, spalonych kalorii). Istotną kwestią jest również system stawianego oporu. Ponadto elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest także maksymalne obciążenie urządzenia. Każdy ergometr będzie miał też inną wytrzymałość oraz design. Na przykład wioślarz Kettler charakteryzuje się smukłą budową i stosunkowo niewielką wagą.

Trening przy pomocy trenażerów wioślarskich polecany jest każdemu, niezależnie od wieku, rodzaju uprawianego sportu i wydolności fizycznej. W naszej ofercie znajdziesz ergometry w różnych przedziałach cenowych, w zależności od zastosowania – w domu lub na siłowni.

więcej