Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Funkcje
  • więcej
Rodzaje ściegów
  • więcej
Chwytacz nitki
Materiał
  • więcej
Moc
  • więcej

Maszyny do szycia

Maszyna do szycia, to sprzęt, z którego korzystają nie tylko krawcowe. Sprawdzi się także do użytku domowego. W trakcie poszukiwań warto wiedzieć, że istnieję dwa podstawowe modele tych urządzeń – komputerowe i mechaniczne. Pierwsze z nich są wyposażone w wyświetlacze oraz we wbudowaną pamięć, w której mogą być zapisane ustawienia dla ściegów, czy sekwencje wzorów. Spełnią zatem wymagania zaawansowanych użytkowników. Te drugie mogą okazać się dobrym wyborem dla osób początkujących, gdyż są to urządzenia manualne, które nie sprawią problemów podczas obsługi.

Maszyny komputerowe czy mechaniczne?

Istnieje kilka ważnych elementów, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem domowej maszyny do szycia. Maszyny mechaniczne są wyposażone w wahadłowy chwytacz, czyli mechanizm odpowiadający za wiązanie dolnej i górnej nitki. Ponadto mają one wszystkie podstawowe ściegi, takie jak: elastyczny, zygzakowy, prosty czy owerlokowy. Z kolei maszyny komputerowe są wyposażone w chwytacz rotacyjny i w większą liczbę programów ściegowych, których podobnie, jak w przypadku urządzeń manualnych może być ponad 100.  

Maszyna dla początkujących

Urządzenia dla początkujących powinny zawierać kilka rozwiązań ułatwiających pracę. Należy do nich opcja szycia w obu kierunkach, czyli do przodu i do tyłu. Dobrym rozwiązaniem jest również płynna lub stopniowa regulacja stopki oraz rozmiarów ściegów. W takich maszynach do szycia znajduje się również opcja automatycznego lub półautomatycznego obszywania otworów na guziki. Przydatne są również stopki, które ułatwiają podstawowe czynności, do których należy np. wszywanie zamków.

Dodatkowe funkcje

Domowe maszyny do szycia powinny również zawierać kilka dodatkowych rozwiązań. Jedną z nich jest automatyczne nawijanie nitki na szpulkę. Wysokie podnoszenie stopki sprawdzi się w przypadku grubych tkanin, a funkcja overlock umożliwi obszywanie krawędzi, które stosuje się w przypadku szycia firan i zasłon.

Sprawdź ofertę maszyn do szycia i wybierz urządzenie, które ułatwi Ci naprawianie lub tworzenie nowych kreacji.

więcej