Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Funkcje opiekacza
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Opiekacze

By urozmaicić swoje śniadania, warto zainwestować w opiekacz do kanapek, który pozwoli na przygotowanie na płytach grzejnych pysznej przekąski na gorąco. To nie jedyne danie, które można zaserwować dzięki temu urządzeniu.

Jaki wariant opiekacza do kanapek możesz wybrać?

Podstawowe opiekacze do kanapek pozwalają na opiekanie pieczywa z dwóch stron, ale mogą one być wyposażone i w inne przydatne funkcje – np. grillowania czy smażenia. Takie warianty urządzenia będą miały również wyższą moc. Opiekacz wielofunkcyjny ma uniwersalne zastosowanie, jak np. urządzenie marki Tefal, które dzięki wymiennym płytom grzewczym pozwala na przygotowywanie kanapek, gofrów i innych przekąsek na ciepło. W ciągu zaledwie kilku chwil można zmienić taki opiekacz w gofrownicę czy urządzenie do włoskich panini lub w grilla.

Jak wybrać odpowiedni toster-opiekacz?

Przed zakupem opiekacza do kanapek należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów tego typu urządzeń. Bardzo istotna jest moc urządzenia, która – w zależności od sprzętu – mieści się najczęściej w granicach od 650W do 1800W. Najtańsze opiekacze mają jednocześnie najniższą moc, co przekłada się na dłuższy czas przygotowywania ciepłego posiłku. Im ta moc jest wyższa, tym szybciej płyty grzewcze będą gotowe do pracy.

Warto sprawdzić także rodzaj powłoki płyt grzejnych, która powinna być wykonana z tworzyw nieprzywieralnych. Może być to powłoka z teflonu lub ceramiczna. Warstwa teflonu na płytach opiekacza powoduje, że kanapki nie przywierają do nich, ale jest ona podatna na zarysowania, w przeciwieństwie do powłok ceramicznych, które charakteryzują się dużo większą trwałością. 

Płyty grzewcze różnią się od siebie także kształtem, dzięki czemu w opiekaczu można przygotować takie kanapki, jakie najbardziej lubią domownicy. Standardem są trójkąty i kwadraty, ale w sprzedaży dostępne są też niestandardowe urządzenia z płytami np. w kształcie kostek i śladów łap.

Niektóre opiekacze do kanapek mają termostat, dzięki któremu po nagrzaniu do odpowiedniej temperatury urządzenie samoczynnie się wyłącza. Przydatna może okazać się też możliwość regulowania temperatury grzania, dlatego warto rozważyć zakup sprzętu, który posiada taką funkcję.

Opiekacze mogą mieć obudowę wykonaną z plastiku lub metalu, np. ze stali nierdzewnej. Ekonomicznym wyborem są urządzenia z plastikową obudową. Będą one lekkie, łatwe w przenoszeniu, ale mniej trwałe niż opiekacze z metalu, które na ogół są dosyć ciężkie, ale odporne na uszkodzenia. W naszej ofercie znajdują się także sprzęty z obudową częściowo wykonaną ze stali nierdzewnej i z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jak na przykład produkty marki Zelmer.

Wybierz wśród różnych rodzajów opiekaczy. W ofercie znajdziesz urządzenia o różnej mocy, sprzęty, których płytki pokryte są wysokiej jakości nieprzywierającą powłoką. Warto również zwrócić uwagę na to, czy opiekacz można przechowywać w pozycji pionowej, co często jest bardzo dobrym rozwiązaniem w wypadku, gdy chce się zaoszczędzić miejsce w szafce kuchennej.  

więcej