Filtruj
Kategorie
Wiek gracza
  • więcej
Liczba graczy
Płeć
Marka
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Bohater
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Gry planszowe towarzyskie i imprezowe

W tej kategorii znajdują się najlepsze gry planszowe towarzyskie i imprezowe. Są to różnego rodzaju planszówki, w tym zręcznościowe, strategiczne, ekonomiczne, szpiegowskie, karciane czy dla par.

Gry planszowe towarzyskie polecane na imprezę

W naszej ofercie znajdziesz ciekawe planszowe gry towarzyskie, które pomagają rozkręcić imprezę. Są to najczęściej tytuły zapewniające szybką rozrywkę, sporą dawkę dobrego humoru i cechujące się prostymi zasadami. Najlepsze gry planszowe imprezowe zwykle łączą rywalizację z koniecznością współpracy. Wymagają od graczy wykazania się różnymi umiejętnościami, w tym spostrzegawczością, refleksem, logicznym myśleniem, umiejętnością planowania czy działania pod presją czasu.

Niektóre planszowe gry towarzyskie pozwalają graczom lepiej się poznać. Ich zadaniem może być np. przewidywanie odpowiedzi innych uczestników czy odgadywanie, jak dana osoba zachowałaby się w różnych sytuacjach, np. krępujących czy wiążących się z moralnymi dylematami. W naszym asortymencie dostępne są towarzyskie gry imprezowe dla par. Uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące ich związku, wzajemnych potrzeb czy oczekiwań. Często dotyczą one zagadnień intymnych, wstydliwych czy objętych społecznym tabu.

Fabularne i strategiczne gry planszowe na imprezę

Ciekawe gry planszowe towarzyskie mogą być oparte na wciągającej fabule, np. mafijnej. Gracze wcielają się podczas gry w mafiosów, szpiegów, agentów kontrwywiadu czy dyplomatów. Można także wybrać imprezową grę planszową nawiązującą do tematyki popularnych książek, filmów czy seriali, np. Harry Potter czy Władca Pierścieni. Najczęściej gracze odpowiadają w tym przypadku na pytania dotyczące określonej serii, jej bohaterów czy wydarzeń.

Do najlepszych gier planszowych na imprezę zaliczają się także gry strategiczne i ekonomiczne. Wymagają one od graczy wykazania się umiejętnością planowania, przewidywania czy negocjowania. Ich zadaniem może być np. inwestowanie w budowę domów, mieszkań, hoteli czy kurortów.

Towarzyskie gry planszowe edukacyjne

Podczas imprezy dobrze mogą sprawdzić się również towarzyskie gry w postaci quizów i teleturniejów. Weryfikują one wiedzę uczestników z różnych dziedzin, np. określonych dyscyplin naukowych, kultury i popkultury czy sportu. Ciekawym pomysłem może okazać się także planszowa gra słowna, polegająca np. na układaniu słów z liter czy podawaniu skojarzeń. Niektóre towarzyskie gry planszowe wymagają od graczy odnajdywania wspólnych symboli na kartach czy wymyślania i opowiadania historii.

Gry towarzyskie planszowe – TOP 10 Empiku

Na tej stronie możesz znaleźć również ranking TOP 10 najczęściej kupowanych gier towarzyskich i imprezowych przez naszych klientów. Pozycje w zestawieniu co pewien czas się zmieniają. W 2022 roku wśród najpopularniejszych dziesięciu gier znalazły się m.in. następujące tytuły: Dylemat Wagonika, Dobble, Rummikub Standard, Dinokalipsa, EPEE What do you meme?, Dylematy, Dixit, Eksplodujące kotki, Ego i Tajniacy.

Sprawdź nasze zestawienie najpopularniejszych towarzyskich gier planszowych i wybierz ciekawą pozycję na imprezę.

więcej

TOP - najczęściej kupowane gry towarzyskie

TOP
Trefl, gra towarzyska 5 sekund: Bez cenzury
10 Trefl, gra towarzyska 5 sekund: Bez cenzury Trefl
4.6/5
44,99 zł
Promocja
46,87 zł najniższa cena z 30 dni
TOP
Dylematy 3
27 Dylematy 3 Rebel
4.4/5
40,58 zł

Towarzyskie i imprezowe gry planszowe – najczęściej zadawane pytania