Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Otwór centralny felgi
  • więcej
Odsadzenie ET felgi
  • więcej
Szerokość felgi
  • więcej

Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe, zwane potocznie alufelgami, są wartą uwagi alternatywą dla obręczy stalowych. Cechują się dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem, a także ciekawą stylistyką. W naszym asortymencie znajdują się produkty znanych marek, m.in. felgi aluminiowe BMW, Mercedes-Benz, Opel, Citroen, Fiat, Audi, Racingline, GMP Italia, Haxer, Alutec czy PDW.

Odpowiednio dopasowane felgi aluminiowe

Kluczową kwestią jest to, aby dobrać obręcz pasującą do określonego modelu samochodu. Do najważniejszych parametrów zalicza się mierzoną w calach średnicę felgi, sposób jej osadzenia (offset), a także profil przekroju. W naszej ofercie znajdują się felgi samochodowe kompatybilne z autami wszystkich znanych marek. Oprócz obręczy w zestawie dołączone są zazwyczaj dekielki, pierścienie centrujące oraz wentyle.

Atestowane felgi samochodowe

Felgi aluminiowe powinny przejść testy bezpieczeństwa oraz wytrzymałości. Nasz asortyment obejmuje obręcze, które pozytywnie przeszły badania m.in. pod kątem rozciągliwości, dynamicznego wyważania, bicia promiennego, powstawania mikropęknięć i odkształceń, a także odporności na uderzenia, działanie agresywnych substancji czy powstawanie zarysowań.

Aluminiowe felgi samochodowe sprawdzają się nawet w trudnych warunkach, np. na nierównej nawierzchni czy podczas mroźnej zimy. Nie powodują ponadto szybkiego nagrzewania się tarcz hamulcowych. Zwykle są to produkty odporne na rdzewienie i przystosowane do długiej eksploatacji. Sporą wytrzymałością cechują się zwłaszcza felgi wykonane z aluminium w procesie kucia.

Aluminiowe felgi ozdobą samochodu

Felgi aluminiowe pełnią nie tylko funkcję praktyczną, lecz także estetyczną. Można wybierać spośród wielu modeli zaprojektowanych w efektowny sposób. Dostępne są różnego rodzaju wzory oraz kolory, m.in. złoty, srebrny, grafitowy, czarny czy żółty. Felgi samochodowe wykonane z aluminium to produkty łatwe w konserwacji oraz utrzymaniu czystości, nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Przejrzyj aluminiowe felgi z naszego asortymentu i dopasuj odpowiednie do twojego modelu samochodu.

więcej

Felgi aluminiowe - najczęściej zadawane pytania