Filtruj
Kategorie
Nowości
Dostępność
Cena
Ocena

Biografie i Dokumenty

Życie pisze najlepsze scenariusze na hitowe produkcje filmowe. Może być inspiracją do tworzenia porywających powieści, kryminałów i książek stricte biograficznych. Chcesz dowiedzieć się więcej o życiu wybitnych postaci – piłkarzy, artystów, aktorów czy muzyków? Oferujemy Ci szeroki wybór biografii sławnych ludzi. To autobiografie i książki biograficzne pisane przez znanych autorów. Wniknij w fascynujący świat cenionych i lubianych osobowości, postaci historycznych czy świętych, czytając ich biografie.

Czyje biografie czytać?

Nie narzucamy nikomu, kogo ma lubić i o kim czytać. Każdy czytelnik może mieć nieco inne preferencje w tym zakresie. My tylko podsuwamy Ci najlepsze biografie sportowców, świętych, muzyków i innych słynnych ludzi. W kategorii biografie i dokumenty znajdziesz formy literackie, które przybliżą Ci autentyczne wydarzenia, w których uczestniczyły wyjątkowe postacie. Dzięki nim dowiesz się czegoś więcej o osobach, które Cię szczególnie interesują.

Jeśli jesteś sportowcem lub kibicem, sięgnij po biografie piłkarzy i innych sportowców. Dla tych czytelników, którzy lubią odkrywać szczegóły historii najnowszej być może prawdziwą gratką będzie biografia Hitlera, prezentująca życie jednego z największych zbrodniarzy naszych czasów.

Jaką literaturę dokumentu osobistego polecamy?

Ze swojej strony polecamy zarówno autobiografie, czyli utwory, których tematem jest opis własnego życia autora, koleje jego losów, zdarzenia, których był świadkiem, doświadczenia, które nabywał, jak i biografie sławnych ludzi, które pisane są przez autorów gromadzących na temat danych osobowości jak najwięcej wiadomości. Biografie mogą mieć charakter naukowy, popularnonaukowy bądź stricte literacki. Ciekawe są też powieści biograficzne, które pełne są hipotez i nie do końca sprawdzonych teorii autorów, ponieważ nie zawsze jest możliwość, by ponad wszelką wątpliwość zweryfikować, jakie tajemnice kryło życie znanych ludzi.

Autobiografie, które możemy Ci zaoferować, to między innymi „Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesli, SpaceX” autorstwa Ashlee Vance czy szeroko komentowana i doceniana biografia „Becoming. Moja Historia” napisana przez Pierwszą Damę Ameryki, czyli Michelle Obamę. Możesz odkryć także szczegóły z życia Anny Jantar w jej biografii „Tyle słońca. Anna Jantar” Marcina Wilka.

Popularne pamiętniki

W tej kategorii książek znajdziesz nie tylko biografie. Książki umieszczone tu to także pamiętniki, które pisane były latami przez znanych pisarzy i nie tylko. Szczególnie emocjonujące mogą być pamiętniki Elisabeth Revol, himalaistki, która wraz z Tomkiem Mackiewiczem wspinała się na Nanga Parbat – książka „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” może zainteresować nie tylko fanów wspinaczki wysokogórskiej. Godną polecenia pozycją jest też „Dziennik geniusza” Salvadora Dalego.

więcej

TOP – Biografie

zobacz więcej
TOP
Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie
5 Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie
4.7/5
38,99 zł
Promocja
44,99 zł (-13%)  najniższa cena

65,99 zł (-40%)  cena regularna

TOP
ABBA. Melancholia undercover
9 ABBA. Melancholia undercover
4.8/5
41,99 zł
Promocja
49,99 zł (-16%)  najniższa cena

51,99 zł (-19%)  cena regularna

Szczególnie polecamy

Setki tytułów do wyboru

Podobne do ostatnio oglądanego