Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Alkomaty

W kategorii tej znajdują się alkomaty ustnikowe oraz nieustnikowe, które służą do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Oferta obejmuje alkomaty jednorazowe oraz wielokrotnego użycia. Do wyboru są modele różnych marek, w tym Promiler, Oromed, Bacscan, Alcofind, Alco Force, Sentech, Volt, Xblitz, Alcolife czy Bean.

Nowoczesne alkomaty cyfrowe

Nasz asortyment obejmuje wiele nowoczesnych alkomatów z cyfrowym wyświetlaczem. Urządzenia te cechują się dużą precyzją pomiarów, zwykle do dwóch miejsc po przecinku i do dziesiętnych części promila. Wynik zazwyczaj jest podawany zarówno w jednostce g/l, jak i %BAC. Niektóre modele mają wbudowaną funkcję sygnalizacji dźwiękowej, która uruchamia się po przekroczeniu granicznej wartości, np. 0,2 czy 0,5 promila. Czas pomiaru zwykle jest krótki, gdyż trwa nie dłużej niż kilka sekund. Najczęściej wystarczy nacisnąć jeden przycisk, dmuchnąć w ustnik i odczekać na wyświetlenie wyniku.

W wysokiej jakości alkomatach znajduje się sensor elektromechaniczny, który reaguje wyłącznie na alkohol etylowy. Minimalizuje to ryzyko fałszywych wyników. Prawidłowość pomiarów zapewnia również czujnik przepływu powietrza. Niektóre urządzenia są zarazem wyposażone w mechanizm chroniący komórkę pomiarową przed uszkodzeniami podzespołów. System taki uniemożliwia wykonanie pomiaru, jeżeli zostanie przekroczony wskazany zakres temperatury.

Alkomaty z dodatkowymi funkcjami

Wybrane modele alkomatów mają również funkcję sygnalizacji dźwiękowej, która informuje o rozładowaniu baterii, rozpoczęciu i zakończeniu pomiaru czy uszkodzeniu sensora. Przydatny może również okazać się tryb automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie bezczynności, np. 15 sekundach. Funkcja ta służy oszczędzaniu energii.

Można także znaleźć alkomaty z wbudowaną pamięcią pomiarów czy wskaźnikiem czasu pozostałego do niezbędnej kalibracji urządzenia. Niektóre modele mają podświetlenie ustnika oraz przycisku funkcyjnego, co ułatwia dokonywanie pomiarów po zmroku.

Zapoznaj się z naszym asortymentem alkomatów i wybierz model, który najbardziej przypadnie ci do gustu.

więcej

Alkomaty - najczęściej zadawane pytania