Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Literatura fantastyka

Literaci kolejnych pokoleń wykazali się ogromną wyobraźnią, kreując rzeczywistość równoległą do naszej. Odrywali się od szarości dnia codziennego po to, by pokazać nam najdalsze zakamarki swoich wizji z marzeń i snów. Zaowocowało to szeroką gamą książek fantasy. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Zobacz, z jakich nurtów fantastyki możesz wybierać książki, które pozwolą Ci poznać zupełnie inny świat, gdzie elfy, skrzaty, różnego rodzaju stwory i bestie współistnieją z gatunkiem ludzkim i nie tylko.

Bogaty wybór – od fantastyki po sci-fi i horrory

Fantastyka i książki fantastyczne są gatunkiem literackim, w którym od lat specjalizuje się wielu autorów – polskich i zagranicznych. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu różnorodnych propozycji. Fantasy to szeroki kierunek literatury fantastycznej. Książki fantasy opowiadają o bohaterach, którzy ratują świat, ale żeby przeciwstawić się złym mocom, sięgają po siły nadprzyrodzone. W fabule książek fantasy nie brakuje czarodziejów, wiedźm, smoków, gnomów, olbrzymów czy krasnoludków, i to niekoniecznie tych z baśni o Królewnie Śnieżce.

Wśród książek fantastycznych znajdziesz horrory, science-fiction, czyli naukowo‑fantastyczne, czy pozycje zaliczane do literatury grozy. Klasyczne powieści grozy dla wielu czytelników są znakomitą rozrywką. Jeśli i Ty lubisz się bać podczas czytania, sięgnij po książki horrory. Polskie powieści z tej kategorii zrobią na Tobie wrażenie, ale do wyboru masz również wielu autorów zagranicznych.

Popularni autorzy książek fantastycznych, horrorów i sci-fi

Klasyką literatury fantastycznej jest już seria J. R. R. Tolkiena – książki: „Hobbit”, „Władca Pierścieni” i „Silmarillion”. Niekwestionowanym mistrzem literatury grozy pozostaje zaś Stephen King (autor m.in. Lśnienia). Jego „Mroczna Wieża” obejmująca 7 tomów znakomitych horrorów uruchomi Twoją wyobraźnię i wciągnie Cię bez reszty.

Popularne serie fantastyczne

Jaka jest najlepsza książka fantasy dostępna obecnie na rynku? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Szukaj takich książek fantastycznych czy pozycji z zakresu literatury science-fiction, które najbardziej będą odpowiadać Twoim gustom literackim. Wybierz „Pieśń Lodu i Ognia” George R.R. Martina, cykl fantastyczny, na podstawie którego powstał znakomity serial „Gra o Tron”. Możesz też pozostać wiernym polskim książkom fantasy i postawić na cykl „Wiedźmin” napisany przez Andrzeja Sapkowskiego. Popularną serią literatury science-fiction są „Gwiezdne wojny” – „Star Wars”. Fantastycznym cyklem „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta nie pogardzi żaden miłośnik fantastyki. To swoista satyra na naszą codzienność, która liczy aż 40 tomów.

więcej

Fantasy, Science Fiction, Horror - mnóstwo tytułów do wyboru

Popularne serie

Popularni autorzy

Literatura fantastyka - najczęściej zadawane pytania

Podobne do ostatnio oglądanego