Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Dostępność
Cena
Ocena

Literatura fantastyka

Sprawdź popularne serie książek fantasy:

Literaci kolejnych pokoleń wykazali się ogromną wyobraźnią, kreując rzeczywistość równoległą do naszej. Odrywali się od szarości dnia codziennego po to, by pokazać nam najdalsze zakamarki swoich wizji z marzeń i snów. Zaowocowało to szeroką gamą książek fantasy. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Zobacz, z jakich nurtów fantastyki możesz wybierać książki, które pozwolą Ci poznać zupełnie inny świat, gdzie elfy, skrzaty, różnego rodzaju stwory i bestie współistnieją z gatunkiem ludzkim i nie tylko.

Bogaty wybór – od fantastyki po sci-fi i horrory

Fantastyka i książki fantastyczne są gatunkiem literackim, w którym od lat specjalizuje się wielu autorów – polskich i zagranicznych. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu różnorodnych propozycji. Fantasy to szeroki kierunek literatury fantastycznej. Książki fantasy opowiadają o bohaterach, którzy ratują świat, ale żeby przeciwstawić się złym mocom, sięgają po siły nadprzyrodzone. W fabule książek fantasy nie brakuje czarodziejów, wiedźm, smoków, gnomów, olbrzymów czy krasnoludków, i to niekoniecznie tych z baśni o Królewnie Śnieżce.

Wśród książek fantastycznych znajdziesz horrory, science-fiction, czyli naukowo‑fantastyczne, czy pozycje zaliczane do literatury grozy. Klasyczne powieści grozy dla wielu czytelników są znakomitą rozrywką. Jeśli i Ty lubisz się bać podczas czytania, sięgnij po książki horrory. Polskie powieści z tej kategorii zrobią na Tobie wrażenie, ale do wyboru masz również wielu autorów zagranicznych.

Popularni autorzy książek fantastycznych, horrorów i sci-fi

Klasyką literatury fantastycznej jest już seria J. R. R. Tolkiena – książki: „Hobbit”, „Władca Pierścieni” i „Silmarillion”. Niekwestionowanym mistrzem literatury grozy pozostaje zaś Stephen King (autor m.in. Lśnienia). Jego „Mroczna Wieża” obejmująca 7 tomów znakomitych horrorów uruchomi Twoją wyobraźnię i wciągnie Cię bez reszty.

Popularne serie fantastyczne

Jaka jest najlepsza książka fantasy dostępna obecnie na rynku? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Szukaj takich książek fantastycznych czy pozycji z zakresu literatury science-fiction, które najbardziej będą odpowiadać Twoim gustom literackim. Wybierz „Pieśń Lodu i Ognia” George R.R. Martina, cykl fantastyczny, na podstawie którego powstał znakomity serial „Gra o Tron”. Możesz też pozostać wiernym polskim książkom fantasy i postawić na cykl „Wiedźmin” napisany przez Andrzeja Sapkowskiego. Popularną serią literatury science-fiction są „Gwiezdne wojny” – „Star Wars”. Fantastycznym cyklem „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta nie pogardzi żaden miłośnik fantastyki. To swoista satyra na naszą codzienność, która liczy aż 40 tomów.

Książki z tej kategorii mogą świetnie sprawdzić się jako prezent dla chłopaka.

więcej
Popularne serie

Mnóstwo tytułów do wyboru

Szczególnie polecamy

Popularni autorzy

Literatura fantastyka - najczęściej zadawane pytania

Podobne do ostatnio oglądanego