Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
Stan produktu
Format
Producent
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Cyfrowe gry RPG na PC

Gry RPG długo były kojarzone z pecetami za sprawą rozbudowanej mechaniki sterowania, czy dużych możliwości modowania. Na PC rozwinęły się takie marki, jak „Wiedźmin”, „The Elder Scrolls”, czy „Gothic”. W naszym asortymencie znajdują się cyfrowe gry RPG na takie platformy, jak Steam, EA App, czy GOG.com.

Kultowe serie RPG na PC

Gry z gatunku RPG (role-playing game) oferują różne mechaniki rozgrywki, a wśród wiodących można wyróżnić sterowanie pojedynczą postacią w widoku trzecioosobowym czy prowadzenie drużyny w rzucie izometrycznym. Ten drugi był przez lata znakiem rozpoznawczym najpopularniejszych serii gier gatunku RPG. Na bohaterów z góry gracz może patrzeć w takich klasykach, jak „Baldur's Gate”, czy „Neverwinter Nights”.

Także seria „Fallout” w pierwszych dwóch odsłonach korzystała z rzutu izometrycznego, a do trzeciego wymiaru i widoku TPP przeniosła się dopiero wraz z trzecią częścią wydaną pod skrzydłami studia Bethesda. Deweloper ten dał graczom również markę „The Elder Scrolls”, która zasłynęła odsłonami „Morrowind”, „Oblivion” i bestsellerowym „Skyrim”. Wszystkie gry z serii charakteryzowała duża swoboda w poruszaniu się po świecie gry. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” trafił na wiele platform, ale marka ta wywodzi się bezpośrednio z komputerów PC. Pierwsza część była dostępna jedynie na blaszakach, a druga dopiero po czasie doczekała się wydania na Xbox 360. Dziś całą serię „Wiedźmin” można zakupić w postaci cyfrowej. W formie kodu aktywacyjnego wydano także takie klasyki, jak kolejne odsłony „Gothic” i „Diablo”.

Modowanie gier RPG na PC

Zakup cyfrowych gier RPG na PC niesie za sobą kilka zalet, a jedną z nich jest otrzymanie gier podatnych na modowanie. Spora część tytułów pecetowych z tego gatunku posiada duże społeczności graczy, którzy tworzą specjalne modyfikacje. W efekcie oprócz zapoznania się z zawartością przygotowaną przez twórców danego tytułu nierzadko można go upiększyć graficznie, wzbogacić o nowe elementy, zadania, a czasem nawet na jego postawie otrzymać zupełnie nowe gry. Mody są jednym z wyróżników pecetowych wydań gier.

Sprawdź nasz asortyment gier cyfrowych na komputery PC i wybierz interesujący tytuł. Oddaj się przygodzie na długie godziny.

więcej